اوپن اینترست معاملات آتی بیت کوین به بالاترین سطح از نوامبر 2021 رسیده است

اوپن اینترست معاملات آتی بیت کوین به بالاترین سطح از نوامبر 2021 رسیده است

سود باز یا اوپن اینترست (Open interest) برای معاملات آتی بیت کوین در صرافی‌های متمرکز به بالاترین حد خود از سه سال پیش تاکنون رسیده‌است. ثبت رقمی برای این شاخص که از نوامبر 2021 مشاهده نشده‌است، نشان‌دهنده افزایش فعالیت معاملاتی برای بزرگترین ارز دیجیتال جهان است.

مجموع اوپن اینترست معاملات آتی بیت کوین به اوج سه ساله خود رسید

بر اساس گزارش کوین‌گلس، مجموع اوپن اینترست معاملات آتی بیت کوین در روز دوشنبه به 22.9 میلیارد دلار رسید که بالاترین میزان از سه ماهه پایانی سال 2021 است. در آن زمان به اوج همیشگی حدود 24 میلیارد دلاری خود رسیده‌بود. باید افزود شاخص اوپن اینترست نشان‌گر تعداد معاملات مشتقاتی است که توسط معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در موقعیت‌های فعال هستند. در واقع این پوزیشن‌ها باز شده‌اند، اما بسته یا منقضی نشده‌اند. استفاده از این شاخص در کنار سایر پارامترها از جمله حجم معاملات، دید خوبی از روند و احساسات حاکم بر بازار به ما می‌دهد. اکنون با بالارفتن سود باز می‌توان متوجه افزایش علاقه به قراردادهای آتی بیت کوین شد.

از آغاز سال 2024، اوپن اینترست معاملات آتی بیت کوین بیش از 30 درصد افزایش یافته‌است. این افزایش با رشد قیمت بیت کوین به 52300 دلار همسو است. این یک افزایش 23 درصدی در قیمت این ارز دیجیتال از ابتدای سال تا به امروز است. در عین حال، کل سود باز برای معاملات آتی اتر 10.5 میلیارد دلار است که نشان‌دهنده افزایش 50 درصدی از ابتدای سال 2024 است. قیمت اتر به 2900 دلار افزایش یافته‌است که آن هم بیانگر افزایش بیش از 27 درصدی از ابتدای سال تا به امروز است.

باید افزود طی چند ماه گذشته، معرفی صندوق‌های قابل معامله بورسی (ETF) اسپات بیت کوین توسط شرکت‌هایی از جمله بلک‌راک و فیدلیتی تا حد زیادی احساسات بازار را تقویت کرده‌است. این عوامل همگی دست به دست هم داده‌اند و اوپن اینترست 22.9 میلیارد دلاری را برای بیت کوین رقم زده‌اند.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.