رکورد شکنی حجم معاملات ETFهای بیت کوین در آمریکا؛ بیش از یک و نیم برابر رکورد قبلی

رکورد شکنی حجم معاملات ETFهای بیت کوین در آمریکا؛ بیش از یک و نیم برابر رکورد قبلی

صندوق‌های قابل معامله بورسی (ETF) اسپات بیت کوین در ایالات متحده رکورد جدیدی را برای حجم معاملات روزانه خود به ثبت رسانده‌اند.

طبق داده‌های ارائه‌شده توسط جیمز سیفارت، تحلیلگر بلومبرگ، ده ETF ایالات متحده در روز گذشته 7.69 میلیارد دلار حجم معامله داشتند. رکورد قبلی 4.66 میلیارد دلار بود که در روز راه اندازی صندوق در 11 ژانویه مشاهده شد. رکورد قبلی 4.66 میلیارد دلار بود که در روز راه‌اندازی این صندوق‌ها در 11 ژانویه مشاهده شد.

در این بین ETF بیت کوین آی‌شیرز متعلق به شرکت بلک‌راک 43.5 درصد از کل حجم معاملات را به خود اختصاص داد. حجم معاملات آی‌شیرز 3.35 میلیارد دلار بود که نسبت به رکورد روزانه قبلی خود بیش از دوبرابر شده‌بود. این رقم تقریباً معادل کل حجم معاملات هر ده ETF در روز قبل، یعنی 27 فوریه است.

همینطور گری‌اسکیل بیت کوین تراست، در رتبه دوم، 1.86 میلیارد دلار حجم معاملات داشت. صندوق فیدلیتی با 1.44 میلیارد دلار سوم شد که رکورد حجم معاملات خود را به بیش از دو برابر جابجا کرد.

اریک بالچوناس، تحلیلگر بلومبرگ، در پستی در X نوشت: «تنها نیمی از روز معاملاتی طول کشید تا ETFهای جدید رکورد قبلی خود را پشت سر بگذارند.» بالچوناس افزود که بازارسازان به او گفتند که حجم معاملات تا حد زیادی «تقاضای طبیعی» در مقابل حجم معاملات الگوریتمی یا آربیتراژی است که او قبلاً حدسش را می‌زد.

این رکورد شکنی در حجم معاملات روزانه در حالی رخ داد که بیت کوین بیش از 10 درصد رشد قیمتی کرد و به 64000 دلار، یعنی بالاترین سطح قیمتی دو سال اخیرش رسید.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.