حجم معاملات ETF اسپات بیت کوین به بیش از 50 میلیارد دلار رسید؛ کاهش همبستگی قیمت بیت کوین با جریان ETFها

حجم معاملات ETF اسپات بیت کوین به بیش از 50 میلیارد دلار رسید؛ کاهش همبستگی قیمت بیت کوین با جریان ETFها

وجوه قابل معامله در صندوق‌های بورسی (ETF) اسپات بیت کوین، شش هفته پس از اینکه کمیسیون بورس آمریکا به این نوع تجارت چراغ سبز نشان داد به بیش از 50 میلیارد دلار رسید.

بر اساس داده‌های The Block، حجم کلی ETF اسپات بیت کوین از 28.3 میلیارد دلار در ابتدای ماه به 50.5 میلیارد دلار تا روز گذشته افزایش یافته‌است. حجم معاملات تنها روز پنجشنبه مورخ ۲۲ فوریه، 1.2 میلیارد دلار بوده که از این رقم 457.2 میلیون دلار متعلق به صندوق بلک راک می‌باشد. پس از آن گری‌اسکیل با 348.8 میلیون دلار و فیدلیتی با 255.7 میلیون دلار حجم معامله در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

بانک جی‌پی مورگان: همبستگی قیمت بیت کوین با ETFها در حال کاهش است

به گزارش جی‌پی مورگان، اخیرا قیمت بیت‌کوین (BTC) نسبت به جریان‌های ورودی و خروجی از ETFهای اسپات به اندازه قبل واکنش نشان نمی‌دهد.

کن ورتینگتون، تحلیلگر این بانک، در یادداشتی صبح پنجشنبه خطاب به مشتریان گفت: روز چهارشنبه، همبستگی بین این دو طبقه دارایی به 0.60 واحد کاهش یافته‌است. ورتینگتون گفت که این میزان در تاریخ ۳۱ ژانویه 0.84 واحد و در 7 فوریه 0.78 واحد بوده‌است. ورثینگتون گفت که عدد بالای 0.70 “همبستگی زیاد” در نظرگرفته می‌شود و ارقام پایین‌تر دال بر “همبستگی متوسط” دارد.

در حال حاضر، به نظر می‌رسد که جریان‌ ورودی و خروجی سرمایه در صندوق‌ها از قیمت بیت کوین پیروی می‌کند. افزایش قیمت بیت کوین در اوایل فوریه منجر به سرازیری سرمایه به ETFها شده بود. نوسان قیمتی در این چند وقت اخیر ممکن است دلیلی برای کندی ورودی‌ پول به صندوق‌ها باشد.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.