کاهش ۲ درصدی قیمت بیت کوین در پی اعلام نرخ تورم بالاتر از حد انتظار در ایالات متحده

کاهش ۲ درصدی قیمت بیت کوین در پی اعلام نرخ تورم بالاتر از حد انتظار در ایالات متحده

نرخ تورم منتهی به ماه ژانویه ایالات متحده روز گذشته، سه‌شنبه، اعلام شد. از آنجایی که این نرخ فراتر از انتظارات بود قیمت بیت کوین نیز به تبع آن به زیر 49000 دلار سقوط کرد.

نوسان قیمت بیت کوین در پی اعلام نرخ تورم

بزرگترین ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار با حدود 2 درصد کاهش از کمی بالاتر از 50000 دلار در اوایل روز گذشته، به 48700 دلار رسید. در ادامه اما کمی بهبود برای قیمت کوین شاهد بودیم که به 49100 دلار رسید. ولی اکثر آلت کوین‌های برتر در 24 ساعت گذشته همچنان 2 تا 3 درصد کاهش داشتند.

سهام شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در ایالات متحده با باز شدن بازارها کاهش یافت، اما بخشی از زیان خود را در ادامه جبران کردند. سهام کوین بیس و مایکرواستراتژی تقریباً 3٪ نسبت به قیمتی که روز دوشنبه بسته‌شدند کاهش یافتند. این در حالی است که استخراج کنندگان بزرگ بیت کوین مانند ماراتون دیجیتال و ریوت پلتفرمز به ترتیب 5٪ و 2٪ کاهش در قیمت سهام را تجربه کردند.

همانطور که گفتیم این کاهش قیمت‌ها پس از آن اتفاق افتاد که گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ژانویه، تورم سالانه 3.1 درصدی را نشان داد که بیشتر از پیش‌بینی 2.9 درصدی تحلیلگران بود. بر اساس گزارش‌ها، فعالان بازار اکنون تنها 34 درصد شانس کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه می را می‌بینند. این احتمال نسبت به روز گذشته 52 درصد کاهش یافته‌است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.