بایننس یک دادخواست جدید برای رد اتهامات SEC تنظیم کرد

بایننس یک دادخواست جدید برای رد اتهامات SEC تنظیم کرد

صرافی ارز دیجیتال بایننس و مدیرعامل آن، چانگ پنگ ژائو، دادخواست مشترکی برای رد شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه خود به دادگاه ارائه کرده‌اند.

بایننس مدعی است SEC از اختیارات خود تجاوز کرده‌است

با توجه به پرونده‌ای که در 21 سپتامبر در دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده برای ناحیه کلمبیا تشکیل شد، هم بایننس هولدینگز (Binance Holdings) و هم ژائو ادعا کردند که SEC در شکایت علیه آن‌ها از اختیارات خود تجاوز کرده‌است. در این دادخواست 60 صفحه‌ای، وکلای بایننس و ژائو SEC را متهم کردند که دستورالعمل‌های واضحی را برای این بخش قبل از شکایت خود علیه این صرافی ارائه نکرده‌است. در نتیجه، اقتدار نظارتی خود را عطف به ماسبق بر بخش کریپتو تحمیل کرده‌است.

این دادخواست می‌گوید:

« SEC این تئوری‌های جدید را به صورت عطف به ماسبق دنبال می‌کند. و به دنبال تحمیل مسئولیت برای فروش دارایی‌های دیجیتالی است که در جولای 2017 رخ داده‌است. قبل از اینکه SEC هر گونه راهنمایی عمومی در مورد ارزهای دیجیتال ارائه دهد.»

گفتنی است عطف به ماسبق یک اصطلاح حقوقی است و به حالتی گفته‌می‌شود که افعال پیش از تصویب یک قانون مشمول قوانین تازه‌تصویب شوند.

وکلای بایننس همچنین اظهار داشتند که این رگولاتور اساساً قوانین اوراق بهادار و کاربرد آن‌ها در دارایی‌های دیجیتال را اشتباه تفسیر می‌کند. در این پرونده آمده‌است: “در تلاش برای ادعای قدرت نظارتی بر صنعت کریپتو، SEC متن قوانین اوراق بهادار را تحریف می‌کند.”

علاوه بر دادخواست بایننس و ژائو، واحد آمریکایی این صرافی کریپتو، یعنی بایننس یواس (Binance.US)، که به طور قانونی به عنوان خدمات بازرگانی BAM شناخته می‌شود، در یک پرونده 56 صفحه‌ای جداگانه که در همان روز ارائه شد، خواستار رد اتهامات شد.

باید اشاره داشت کمیسیون بورس آمریکا در 5 ژوئن از بایننس و شرکت‌های وابسته‌به آن شکایت کرد. در شکایت خود این سازمان ادعا کرد که بایننس مرتکب فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده و غیرقانونی در ایالات متحده شده‌است.

منبع cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.