دولت آمریکا قصد دارد مالیات 30 درصدی بر مصرف برق شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال اعمال کند

دولت آمریکا قصد دارد مالیات 30 درصدی بر مصرف برق شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال اعمال کند

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، ایده مالیات 30 درصدی بر برق مصرفی توسط ماینرهای کریپتو را در پیشنهاد بودجه خود برای سال 2025 احیا کرده‌است.

وزارت خزانه داری ایالات متحده در سندی با عنوان «توضیحات کلی پیشنهادهای درآمد سال مالی 2025 دولت»، تاکید کرد که قوانین فعلی به غیر از گزارش کارگزاری و تراکنش نقدی، به دارایی‌های دیجیتال نمی پردازند. به همین دلیل، دولت می‌خواهد مالیات غیر مستقیم (مالیاتی که بر کالاهایی مانند سوخت وضع می‌شود) بر استخراج دارایی‌های دیجیتال اعمال کند. وزارت خزانه داری نوشت:

«هر شرکتی که از منابع محاسباتی، خواه متعلق به شرکت باشد یا اجاره‌شده از دیگران، برای استخراج دارایی‌های دیجیتال استفاده کند، مشمول مالیات غیر مستقیم معادل 30 درصد هزینه‌های برق مصرفی در استخراج دارایی‌های دیجیتال خواهد بود.»

در صورت پیاده‌سازی این قانون، شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال باید میزان و نوع برق مصرفی خود را گزارش دهند. علاوه بر این، شرکت ها باید ارزش برق مصرفی را در صورت خرید خارجی گزارش دهند. در همین حال، ماینرهایی که ظرفیت محاسباتی را اجاره می‌کنند، موظف هستند ارزش برق شرکتی را که ظرفیت را به آن‌ها اجاره داده‌است، گزارش دهند. سپس این  ارزش به عنوان پایه مالیاتی عمل می‌کند.

همانطور که اشاره شد این مالیات شامل همه شرکت‌های استخراج ارزهای دیجیتال می‌شود. حتی شرکت‌هایی که به برق تولیدشده در خارج از شبکه متکی هستند نیز مشمول این قانون خواهند شد. این مالیات از ابتدای سال ۲۰۲۵ اعمال خواهد شد. و قرار است طی ۳ سال، به تدریج مالیات را از ۱۰ درصد در سال نخست به ۳۰ درصد در سال سوم برساند.

منبع cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.