باهاما پس از فروپاشی FTX به دنبال تشدید قوانین ارز دیجیتال خود است

باهاما پس از فروپاشی FTX به دنبال تشدید قوانین ارز دیجیتال خود است

بر اساس گزارشی که روز سه شنبه منتشر شد، باهاما در پی سقوط صرافی ارز دیجیتال FTX که در این کشور کارائیبی مستفر است، به دنبال تشدید قوانین ارز دیجیتال خود می‌باشد.

کریستینا رول، مدیر اجرایی کمیسیون اوراق بهادار باهاما (SCB) در بیانیه‌ای گفت، لایحه‌ای جدید که شامل الزاماتی در مورد استیبل کوین‌ها، استخراج مبتنی بر اثبات کار و اثبات سهام می‌شود، می‌تواند به “پیشرفته‌ترین قوانین دارایی دیجیتال در جهان تبدیل شود.” باهاما، که قبلاً قانون دارایی‌های دیجیتال و صرافی‌های ثبت‌شده را در سال 2020 تصویب کرده‌بود، محل استقرار سم بنکمن فراید و صرافی ارز دیجیتال او، FTX بود که در نوامبر 2022 سقوط کرد. در این بیانیه آمده‌است: بر اساس قانون جدید، «اپراتورهای یک صرافی ارز دیجیتال باید اطمینان حاصل کنند که سیستم‌ها و کنترل‌های مورد استفاده در فعالیت‌های آن برای مقیاس و ماهیت کسب‌وکار آن کافی و مناسب هستند».

این لایحه جدید همچنین یک «چارچوب نظارتی جدید و جامع برای استیبل کوین‌ها» را به ارمغان می‌آورد که به دنبال ثبات و اتصال ارزش آن‌ها به دارایی‌های دیگر مانند ارز فیات است. همچنین به دنبال گسترش این الزامات برای پوشش‌دهی خدمات ارز دیجیتال مانند مشاوره، مشتقات، استیکینگ و همچنین توکن‌های غیر مثلی (NFT) است.

منبع coindesk.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست