شرکت آسترازنکا به دنبال درمان سرطان از طریق هوش مصنوعی است

شرکت آسترازنکا به دنبال درمان سرطان از طریق هوش مصنوعی است

شرکت داروسازی آسترازنکا (AstraZeneca) که نامش را با واکسن‌های کووید ۱۹ می‌شناسیم، با یک شرکت بیولوژیکی هوش مصنوعی مستقر در آمریکا به نام ابسکی (Absci) وارد همکاری شده‌است تا راه درمان جدیدی برای سرطان ارائه کند.

طبق گزارش فایننشال تایمز در 3 دسامبر، آسترازنکا قرار است تا سقف 247 میلیون دلار در بخش تحقیق و توسعه برای ابسکی سرمایه‌گذاری کند. هدف این همکاری ایجاد یک مدل هوش مصنوعی مولد با یادگیری عمیق است که روی ایجاد آنتی‌بادی‌های درمانی جدید برای سرطان کار می‌کند. همچنین به بهبود آنتی‌بادی‌های موجود می پردازد. در این گزارش به نوع سرطان مورد نظر اشاره‌ای نشده‌است.

وب‌سایت ابسکی ادعا می‌کند که هوش مصنوعی آن هر هفته «میلیاردها سلول» را غربال می‌کند. و ظرف شش هفته آن‌ها را به «نامزدهای تأییدشده آزمایشگاهی» تبدیل می‌کند. در حال حاضر این شرکت در 17 پروژه فعال مشارکت دارد. به‌گفته پوجا ساپرا، معاون ارشد آسترازنکا:

«هوش مصنوعی ما را قادر می‌سازد که نه تنها موفقیت و سرعت فرآیند کشف بیولوژیک خود را افزایش دهیم، بلکه تنوع مواد بیولوژیکی را نیز بیشتر کنیم.»

بر اساس گزارش رویترز، شان مک‌کلین، مدیر عامل ابسکی نیز به طور علنی این همکاری را تاییدکرده و اظهار داشته‌است که آسترازنکا به تقویت عملکرد هوش مصنوعی آن‌ها کمک خواهد کرد.

گفتنی است هوش مصنوعی در صنعت مراقبت‌های بهداشتی روزبه‌روز هواداران بیشتری به دست می‌آورد. چراکه می‌تواند به طور قابل توجهی تحقیقات نوآورانه و دقت تجزیه و تحلیل داده‌ها را سرعت بخشد.

منبع cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.