نرخ بهره آمریکا امشب اعلام خواهد شد؛ بازار ارزهای دیجیتال در انتظار تصمیم جروم پاول

نرخ بهره آمریکا امشب اعلام خواهد شد؛ بازار ارزهای دیجیتال در انتظار تصمیم جروم پاول

توماس لی، یکی از بنیان‌گذاران شرکت سرمایه‌گذاری و مشاوره مالی فاندزترت (Fundstrat) که سابقا پیش‌بینی کرده بود درصورت تایید ETFها قیمت بیت‌کوین به 150000 دلار می‌رسد، اکنون اظهارات جالبی در خصوص نرخ بهره آمریکا بیان کرده‌است.

افزایش یا توقف نرخ بهره؟

لی در گفتگوی اخیر خود با CNBC گفت جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) ممکن است نتیجه بسیار مثبتی را برای بازار به همراه داشته باشد. در حال حاضر، محتمل‌ترین پیش‌بینی از نظر فعالان بازار، توقف افزایش نرخ بهره در جلسه امروز (۲۰ سپتامبر) است. وی با اشاره به اینکه جروم پاول، تاکنون در مورد سیاست‌های خود برای نرخ بهره متکی به برخی داده‌های اقتصادی کلان بود گفت:

اکنون فدرال رزرو می‌خواهد کمتر به داده‌ها وابسته‌باشد و از این رو این احتمال وجود دارد که آرامش زیادی در بازار به‌وجود بیاید.

امشب نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران برگزار و نرخ بهره آمریکا اعلام خواهد شد. بازار ارزهای دیجیتال هم اکنون در انتظار تصمیمات فدرال رزرو و جروم پاول هستند. گفتنی است افزایش نرخ بهره منجر به کاهش قیمت بیت کوین خواهد شد.

به‌گفته تحلیلگران، هدف تورم ۲٪ فدرال رزرو همچنان دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد. پس به احتمال ۹۳ درصد رشد نرخ بهره در این ماه متوقف می‌شود. از طرف دیگر، رئیس فدرال رزرو در طول سخنرانی جکسون هول هشدار داده‌بود که بانک مرکزی آماده است تا در صورت نیاز نرخ بهره را افزایش دهد.

 

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.