مدل هوش مصنوعی جی‌پی مورگان روند بازار را براساس سخنرانی‌های فدرال رزرو تجزیه و تحلیل می‌کند

مدل هوش مصنوعی جی‌پی مورگان روند بازار را براساس سخنرانی‌های فدرال رزرو تجزیه و تحلیل می‌کند

غول بانکداری سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان از ابزار هوش مصنوعی جدید خود برای تجزیه و تحلیل بیانیه‌ها و سخنرانی‌های فدرال رزرو به‌منظور شناسایی سیگنال‌های تجاری بازار سهام رونمایی کرده‌است.

در 27 آوریل، بلومبرگ گزارش داد که این بانک سرمایه‌گذاری وال استریت از یک مدل زبان مبتنی بر چت جی‌پی‌تی (ChatGPT) برای بررسی نظرات روئسای بانک مرکزی ایالات متحده استفاده می‌کند. سیاست‌های فدرال رزرو در مقیاسی بین آسان تا محدود‌کننده درجه‌بندی می‌شوند. بر همین اساس هوش مصنوعی جی‌پی مورگان امتیازی به‌نام هاک-داو به سخنرانی‌های مذکور می‌دهد. این اسم در واقع از دو اصطلاح هاکیش (Hawkish) به معنی سیاست پولی انقباضی و افزایش نرخ بهره توسط این بانک؛ و نیز داویش (Dovish) مربوط به سیاست پولی انبساطی و کاهش نرخ‌ بهره می باشد. این ابزار هوش مصنوعی به تحلیلگران کمک می‌کند تا با شناسایی تغییرات سیاست‌های فدرال ررزو، سیگنال‌های معاملاتی را در اختیار این بانک قرار دهند. جوزف لوپتون، اقتصاددان جی‌پی مورگان دراین‌باره گفت: «نتایج اولیه امیدوارکننده هستند».

بر اساس گزارش بلومبرگ، انتظار می رود فدرال رزرو در هفته آینده نرخ بهره خود را 25 واحد پایه دیگر افزایش دهد و به 5.25 درصد برساند. افزایش 10 واحدی در امتیاز Hawk-Dove نشان‌دهنده وجود 10 درصد احتمال افزایش نرخ بهره در جلسه سیاست‌گذاری بعدی است.

منبع cointelegraph.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست