اندریسن هوروویتز ۷.۲ میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری جمع‌آوری کرد

شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر اندریسن هوروویتز (Andreessen Horowitz) یا به اختصار a16z اعلام کرد که 7.2 میلیارد دلار برای سرمایه گذاری در چندین بخش فناوری، از جمله بازی و هوش مصنوعی جمع آوری کرده‌است. اما این سرمایه را قرار نیست در بخش ارزهای دیجیتال تزریق کند.

بخش استراتژی سرمایه‌گذاری این شرکت با نام «گروث» (Growth)، مجموعه‌ای از سرمایه‌ها که طیفی از استارت‌آپ‌های در مراحل اولیه را پشتیبانی می‌کنند، بیشترین سهم از این سرمایه را دریافت خواهد کرد. در واقع 3.75 میلیارد دلار به بخش گروث تعلق خواهد گرفت. پس از آن a16z در بیانیه‌ای در 16 آوریل گفت دو بخش “زیرساخت” و “اپلیکیشن‌ها” به ترتیب 1.25 میلیارد دلار و 1 میلیارد دلار دریافت خواهند کرد.

استراتژی زیرساخت آن بیشتر بر تیم‌های مالی در صنایع هوش مصنوعی، محاسبات و داده‌ها متمرکز است، در حالی که بودجه Apps بر روی مصرف‌کنندگان، شرکت‌ها و سازندگان برنامه‌های فین‌تک متمرکز است. 1.2 میلیارد دلار باقی‌مانده به طور مساوی بین «بازی‌ها»، سرمایه‌های متمرکز بر بازی، و صندوق جدید «American Dynamism» که در بنیان‌گذاران و شرکت‌های حامی منافع ملی ایالات متحده در هوافضا، دفاع، ایمنی، آموزش و تولید سرمایه‌گذاری می‌کند، تقسیم می‌شود.

قابل ذکر است صندوق 4.5 میلیارد دلاری آن که بر روی ارزهای دیجتال متمرکز است، هیچ بودجه اضافی دریافت نکرد.

به‌گفته اندرو چن، شریک عمومی اندریسن هوروویتز که نظارت بر Games Fund One را بر عهده دارد، 600 میلیون دلار اختصاص داده شده به بازی‌ها برای ایجاد دومین صندوق متمرکز بر بازی استفاده خواهد شد.

منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.