نسل جدید تبلیغ‌ها: آگهی‌های خود را به روی متاورس ببرید (قسمت پنجم پادکست ?Is This The Metaverse)

نسل جدید تبلیغ‌ها: آگهی‌های خود را به روی متاورس ببرید (قسمت پنجم پادکست ?Is This The Metaverse)

این مقاله بخشی از پادکست دیجی دی (Digiday) است که در آن نحوه تبدیل زندگی فیزیکی به مجازی و اینکه چگونه برندها و پلتفرم‌ها به دنبال کسب درآمد از طریق فعالیت در متاورس هستند را توضح می‌دهد.

متاورس برای تبلیغات ساخته شده‌است

این فضا برای بهره‌وری حداکثری از صنعت تبلیغات ساخته‌شده است و این موضوع یک راز نیست. در سال‌های اخیر، مدیران شرکت‌هایی مانند متا و روبلکس (Roblox) میلیون‌ها دلار برای ساختن یک دنیای مجازی هزینه کرده‌اند. گفتنی است در سال 2021، مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، اعلام کرد این شرکت نام خود را به متا (Meta) تغییر می‌دهد و به یک “ آرمانشهر متاورسی” تبدیل می‌شود. زاکربرگ با پروژه متاورسی‌اش آرمانشهری ترسیم کرد که در آن میلیاردها نفر، ساعت‌ها در محیط‌های دیجیتال زندگی می‌کنند. راه‌اندازی پلتفرم متاورسی متا تاکنون برای شرکت وی بیش از 20 میلیارد دلار هزینه داشته است. در نهایت، انتظار این می‌رود که چنین هزینه‌ای با سود به آن‌ها برگردد و تبلیغات امیدوارکننده‌ترین راه برای انجام این کار به نظر می‌رسد.

 

همه چیز با بازی‌های ویدیویی شروع شد

تبلیغات در متاورس فرصتی نوین برای شرکت‌ها و سازمان‌ها فراهم آورده‌است تا به راحتی وارد بازار جهانی شوند. در کشورهای پیشرفته برخی از برندهای بزرگ حضور خود را در دنیای متاورس قطعی کرده‌اند، اما هنوز بسیاری از برندها و شرکت‌های معتبر به این بستر جدید ورود پیدا نکرده‌اند. همه چیز با بازی‌های ویدیویی شروع شد. سال‌هاست که بازی‌هایی مانند FIFA و NBA 2K با تبلیغ برخی برندها در محیط‌های درون بازی درآمد زایی می‌کنند. تجربه‌های قبلی فیفا در متاورس شامل مجموعه‌ای متنوع از فعالیت‌ها بوده است؛ از جمله: ایجاد نسخه مجازی از استادیوم لوسیل در قطر برای جام جهانی. این اقدام به طرفداران امکان می‌دهد که به صورت دیجیتال از این رویداد لذت ببرند. اخیراً، پلتفرم‌هایی مانند هورایزن (Horizon) متا و روبلکس تبلیغات مجازی را یک گام جلوتر برده‌اند و فروشگاه‌های دیجیتالی را در محیط‌های‌ متاورسی توسعه داده‌اند.

در قسمت پنجم پادکست “آیا این متاورس است؟” الکساندر لی و سارا پترسون به موضوع  صنعت تبلیغات در این فضا می‌پردازند و در این خصوص با برخی از مدیران تبلیغاتی و فناوری نیز مصاحبه می‌کنند. توسعه‌دهندگان متاورس در تلاشند تا دنیای مجازی جدیدی بسازند و مانند دنیای فیزیکی، برندها نیز در تلاشند تا بخشی از این دنیا باشند. در قسمت ششم این پادکست در مورد فعالانی که قصد دارند تجربه‌های فیزیکی را به سرگرمی مجازی تبدیل ‌کنند، مانند تناسب اندام، برگزاری کنسرت‌ها، مد و تبلیغات نیز صحبت شده‌است. در این قسمت با دقت بررسی می‌شود که چرا مردم دوست دارند زمانی را در متاورس بگذرانند و چگونه علاقه آن‌ها به این فضا می‌تواند به راهی برای درآمد زایی تبدیل شود.

هم‌اکنون در وب سایت دیجی دی می‌توانید پادکست “آیا این متاورس است؟” را دریافت کنید.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.