۵۰ درصد از راه‌اندازی‌های اخیر توکن در سولانا کلاهبرداری هستند

۵۰ درصد از راه‌اندازی‌های اخیر توکن در سولانا کلاهبرداری هستند

علیرغم قطعی‌های شبکه در سولانا شاهد انبوهی از پروژه‌های تازه راه‌اندازی‌شده و بعضا کلاهبرداری بر روی این بلاکچین بوده‌ایم. گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد پیشرفت‌ شبکه سولانا از چشم سوءاستفاده‌گران دور نمانده است.

نصف توکن‌های تازه راه‌اندازی‌شده در شبکه سولانا کلاهبرداری هستند

کلاهبرداران مانند همیشه در کمین هستند و این بار از افزایش ریسک‌پذیری کاربران که توسط FOMO در بحبوحه رونق مجدد در سراسر بازار تقویت شده‌است، سوءاستفاده می‌کنند. در گزارشی از سوی شرکت امنیت بلاکچین بلاک‌اید (Blockaid) فاش شد که 50 درصد از پیش فروش توکن‌های اخیر در شبکه سولانا کلاهبرداری بوده‌اند. استراتژی‌هایی که کلاهبرداران در این اکوسیستم محبوب لایه 1 به کار می‌گیرند، بسیار شبیه آن‌هایی است که در دیگر پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال مشاهده می‌شوند.

این روش‌ها شامل استفاده از مهندسی اجتماعی در پلتفرم‌هایی مانند تلگرام، توییتر و دیسکورد برای فریب‌دادن کاربران و هدایت آن‌ها به آدرس‌ها یا وب سایت‌های مخرب است. تب‌وتاب بالا برای میم کوین‌ها و همچنین پتانسیل سودهای سریع در میان نوسانات بازار، آسیب پذیری کاربران بی تجربه و تازه کار را در برابر این کلاهبرداری‌ها تشدید کرده‌است.

برای اولین بار در فوریه و مارس سال جاری، تیم اطلاعاتی بلاک‌اید شاهد افزایش قابل توجهی در راه‌اندازی‌های توکن‌های جدید بودند. تهداد پروژه‌ها به سرعت از چند ده پیش‌فروش به صدها مورد افزایش یافت. اما این تیم ادعا کرد که اکوسیستم سولانا ممکن است فاقد تدابیر امنیتی کافی باشد و اساساً آن را در برابر سوء‌استفاده  توسط کلاهبرداران آسیب پذیر می‌کند.

در واقع، داده‌های بلاک‌اید نشان می‌دهد که حتی پروژه‌های محبوب نیز توسط این گروه‌ها هدف قرار گرفته‌اند. این نشان‌دهنده تهدید مداوم ناشی از کلاهبرداری‌های پیش‌فروش در صنعت ارزهای دیجیتال است.

منبع

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420