چشم انداز قیمت ها در سال 2021: BTC ، ETH ، XRP ، LTC ، BCH ، LINK ، ADA ، BNB ، DOT ، XLM

سال 2020 به دلایل زیادی از جمله قرنطینه همگانی و محدودیت های اقتصادی یک سال فراموش نشدنی بود. تعطیلات منجر به بدترین بحران اقتصادی در دهه های گذشته شد. در همین زمان ، اکثر دولت ها و بانک های مرکزی با محرک های مالی بی سابقه و اقدامات توسعه پولی برای احیای اقتصاد خود واکنش نشان داده اند.

بنابراین ، سرمایه گذاران نهادی که نسبت به تورم احتمالی – و احتمالاً حتی تورم بیش از حد – محتاط هستند ، در تلاشند موجودی یا سهام خود را با دارایی هایی محصور کنند که بتواند از آنها در مقابل استهلاک تدریجی ارز محافظت کند. تا به حال ، طلا بهترین ذخیره ثروت محسوب می شد و سرمایه گذاران را ناامید نکرده است ، زیرا در حال حاضر حدود 24 درصد هر سال رشد دارد.

عملکرد BTC در مقابل طلا در برابر S & P500 در سال 2020. منبع: Ecoinometrics

با این حال ، در این سال هجوم سرمایه گذاران نهادی به بیت کوین مشاهده شده است ، که دستاوردهای آنها به ویژه در برابر طلا و S & P500 ، همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده ، غیر قابل انکار است. برخی از موسسات سرمایه های خود را با بیت کوین متنوع کرده اند در حالی که برخی دیگر حتی دارایی طلای خود را برای سرمایه گذاری در بیت کوین کاهش داده اند.

با رشد گسترده 244 درصدی بیت کوین در سال جاری ، اوراق بهادار چندین سرمایه گذار که زودتر خرید کرده اند مطمئناً نسبت به آن ها که در مواجهه با BTC نبوده اند، بهتر عمل می کنند. این روند سرمایه گذاران دیگر را مجبور به یادداشت برداری می کند ، و این بار احتمال پایداری رشد گسترده بیت کوین را افزایش می دهد ، که ممکن است به یک دوران شکوفایی تبدیل شود که ممکن است سایر ارزهای رمزپایه را نیز با خود بلند کند.

بنابراین ، بیایید نمودارهای بلندمدت 10 ارز رمزپایه را تجزیه و تحلیل کرده و سطوح بحرانی را که ممکن است مقاومت سختی داشته باشند ، شناسایی کنیم. اگرچه چنین سطوح فنی ممکن است لزوماً نشان دهنده اوج نباشد ، اما می توانند برای تصمیم گیری آگاهانه برای معامله گران مفید باشند.

BTC / USD

بیت کوین (BTC) روند صعودی آشکاری دارد و اکنون پس از شکستن بالاترین رقم در سال 2017 در حال کشف قیمت است. از زمان پاکسازی مقاومت 20 هزار دلاری ، روند صعودی شدید بوده است و این باعث شده است که شاخص مقاومت نسبی (RSI) وارد عمق قلمرو “خرید بیش از حد” شود.

نمودار روزانه BTC / USDT. منبع: TradingView

تاریخ نشان می دهد که سطوح عمیق بیش از حد خرید در شاخص مقاومت نسبی (RSI) منجر به اصلاحات دقیقی شده است. بنابراین ، خرس ها ممکن است سعی کنند قیمت را از مقاومت روانی 25000 دلاری پایین بیاورند.

سطح بحرانی که برای قیمت نزولی میتوان شاهد بود 20000 دلار است. اگر گاوهای نر موفق شوند در جریان اصلاح اصلی بعدی، حمایت خود را نشان دهند به عنوان سطح جدید عمل خواهد کرد. این احتمالاً جفت BTC / USD را برای مرحله بعدی روند صعودی آماده می کند.

یک بازپرداخت شدید 000،20 دلاری احتمال افزایش تا 000،30 دلار و سپس مقاومت احتمالی بعدی را با 000،37 $ ایجاد می کند.

برخلاف فرضیه صعودی ، اگر خرس ها در تصحیح بعدی قیمت را زیر 000،20 دلار بکشند و حفظ کنند ، گاو های نر تهاجمی که به بیش از 000،20 دلار رسیده اند ممکن است مجبور به بستن سهام خود شوند.

اگر این اتفاق بیفتد ، قیمت ممکن است روند نزولی خود را به میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای (15958 دلار) برساند. هرچه سقوط زیر 20،000 دلار عمیق تر باشد ، مدت زمان بیشتری برای از سرگیری روند صعودی طول می کشد.

با این وجود ، بازار گاو فعلی هیچ نشانه ای از رکود ندارد. علاوه بر این ، پیش بینی های شش رقمی قیمت بیت کوین برای سال 2021 در حالی که برخی از بازرگانان حتی اهداف “محافظه کارانه” 000،200 دلار را تا دسامبر آینده پیش بینی می کنند ، کاملاً رایج شده است.

ETH/USD

اتر (ETH) در حال شکل گیری یک الگوی چرخشی بزرگ است که با یک گریز ناگهانی کامل شده و بالاتر از 800 دلار بسته می شود. این الگوی معکوس برای بلند مدت 1500 دلار است.

نمودار ETH / USDT روزانه. منبع: TradingView

در حال حاضر گاوهای نر در تلاشند تا جفت ارز ETH / USD را به بالاتر از مقاومت 625 دلار برسانند و روند صعودی را از سر بگیرند. با این حال ، این افزایش قیمت احتمالاً در منطقه 800 تا 1000 دلاری با مقاومت سختی روبرو خواهد شد.

اگر قیمت از 800 دلار کاهش یابد ، جفت ارز می تواند برای چند هفته وارد اصلاح یا ادغام جزئی شود. با این حال ، اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای EMA (470 دلار) باقی بماند ، احتمال افزایش قیمت تا 1000 دلار زیاد است.

خرس ها دوباره سعی خواهند کرد که افزایش قیمت را در 1000 دلار متوقف کنند ، اما اگر قیمت به زیر 800 دلار نرسد ، احتمال گریز به بیش از 1000 دلار را افزایش می یابد. اگر چنین اتفاقی بیفتد ، جفت ارز باید بالاترین حد خود را دوباره امتحان کند.

اگر قیمت کاهش یافته و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای برسد ، این نمای صعودی فاقد اعتبار خواهد شد.

XRP/USD

XRP در چند ماه گذشته یکی از کم عملکردترین آلت کوین های بزرگ بوده است. قیمت در حال حاضر در محدوده وسیعی از 0.10 تا 0.80 دلار گیر کرده است. گاوها تلاش کردند قیمت را به بالای 0.80 دلار برسانند اما موفق نشدند. این منجر به فروش تهاجمی شده و قیمت کاملاً به سود های ماه نوامبر بازگشته است.

نمودار روزانه XRP / USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک ثابت و RSI دقیق زیر نقطه میانی نشان می دهد که گاوها قدرت خود را از دست داده اند و جفت XRP / USD می تواند برای چند ماه دیگر در محدوده بزرگ باقی بماند.

در دامنه وسیعی ، گاوها ریزش ها را به صورت تهاجمی خریداری می کنند و در نزدیکی مقاومت می فروشند. برای تغییر این روند ، قیمت یا باید بالاتر یا پایین تر از محدوده شکسته شود.

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از منطقه مقاومت یعنی از 0.80 تا 1 دلار بالا ببرند ، جفت XRP / USD ممکن است نشان از شروع روند صعودی احتمالی بدهد ، که می تواند با صعود به 2.50 دلار تعجب ها را برانگیزد.

با این حال ، خرس ها به صورت تهاجمی از منطقه مقاومت دفاع خواهند کرد ، به ویژه که اخبار منفی دادخواست SEC علیه Ripple در حال حاضر ضرر زیادی برای دارندگان XRP به همراه داشته است. بنابراین ، جفت XRP / USD می تواند در بیشتر سال 2021 در محدوده ذکرشده باقی بماند.

LTC/USD

پس از آنکه گاوها قیمت را به بالای مقاومت 80 دلار رساندند ، Litecoin (LTC) یک الگوی پایین گرد را تکمیل کرد. این سازوکار معکوس یک هدف عینی حداقلی 136 دلاری، دقیقاً زیر مقاومت سخت 145.6725 دلار، دارد.

نمودار روزانه LTC / USDT. منبع: TradingView

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای (73.18 دلار) و RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها برتری دارند. سطح خرید بیش از حد در RSI نشانه سرخوشی در روند صعودی بالغ است اما در هنگام شروع یک حرکت افزایشی جدید یک نشانه مثبت است.

اکنون حرکت صعودی می تواند به 145.6725 دلار برسد ، جایی که خرس ها مایلند مقاومت سختی نشان دهند. اگر گاوها زمینه های زیادی را رها کنند ، جفت ارز LTC / USD ممکن است برای چند ماه دقیقاً زیر این سطح محکم شود. شکستن زیر 80 دلار نشان دهنده برتری برای خرس ها خواهد بود.

با این وجود ، اگر گاوها قیمت را به بالای 145.6725 دلار برسانند ، مسیر صعود به 180 دلار و سپس به 220 دلار هموار می شود.

BCH/USD

Bitcoin Cash (BCH) در حال حاضر در محدوده وسیع 160 دلار در حالت حداقل و 515 دلار در حالت حداکثر گیر افتاده است. قیمت طی ماه های گذشته در نیمه پایینی این محدوده معامله شده بود ، اما گاوها در حال حاضر تلاش می کنند تا این altcoin را به نیمه بالایی محدوده ببرند.

نمودار روزانه BCH / USD. منبع: TradingView

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از 320 دلار حفظ کنند ، جفت ارز BCH / USD می تواند به تدریج تا 400 دلار و سپس به مقاومت سرسخت 515 دلار برسد.

این جفت ارز در دو مورد قبلی از 515 دلار کاهش یافته بود ، بنابراین خرس ها دوباره سعی می کنند این سطح را حفظ کنند. در صورت موفقیت ، جفت ارز ممکن است از نزدیک به 515 دلار مسیر خود را معکوس کند و مدت اقامت خود را در محدوده افزایش دهد.

اگر گاوها قیمت را به بالاتر از 515 دلار برسانند ، این اقدام “مقید به محدوده” نامعتبر خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد ، جفت ارز می تواند روند صعودی جدیدی را شروع کند که ممکن است به 870 دلار برسد.

LINK/USD

Chainlink (LINK) از 1.36 دلار در مارس به بالاترین قیمت یعنی 20.1111 دلار در ماه آگوست افزایش یافت. پس از آن ، این altcoin قبل از یافتن پشتیبانی نزدیک به 61.8٪ سطح اصلاح فیبوناچی با 8.5229 دلار ، به شدت عقب رفت.

نمودار روزانه LINK / USDT. منبع: TradingView

بازگشت بعدی نتوانست بالاتر از 16.39 دلار باقی بماند ، که ممکن است معامله گرانی که در سطوح پایین تر خرید کرده اند را تشویق به فروش کند. فروش پس از شکست حمایت 20 هفته ایEMA  ($11.63) از سوی خرس ها، شدت گرفت.

با این حال ، فتیله بلند روی شمعدان (اصطلاحی در تجارت الکترونیک) نشان می دهد که گاوها به صورت تهاجمی مجدداً ریزش را زیر سطح حمایت 8.5229 دلار خریداری کردند. میانگین متحرک نمایی متوسط ​​20 هفته ای و RSI نزدیک نقطه میانی ، چند هفته اقدام مقید به محدوده را نشان می دهد.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 16 دلار برسانند ، جفت ارز ممکن است مقاومت 20.1111 دلار را دوباره آزمایش کند. شکاف بالاتر از این سطح ممکن است روند صعودی جدیدی را شروع کند که می تواند به 26.038 دلار برسد.

برعکس ، اگر خرس ها قیمت را به زیر سطح حمایت 8.5229 دلار پایین بکشند و حفظ کنند ، جفت ارز LINK / USD می تواند روند نزولی جدیدی را شروع کند.

ADA/USD

Cardano (ADA) فرم زیربنایی را به پایان رسانده و روند صعودی جدیدی را آغاز کرده است. گاوها مقاومت سخت قبلی را در 0.10 دلار برای پشتیبانی ورق زدند (که با شکل بیضوی در نمودار نشان داده شده است) ، که نشانگر تغییر روند است. شکستن بالاتر از 0.1543051 دلار همچنین تشکیل یک بالاترین حد بالا و پایین ترین حد پایین را تشکیل می دهد.

نمودار روزانه ADA / USDT. منبع: TradingView

حرکت صعودی احتمالاً در منطقه مقاومت هزینه های سربار 0.20 تا 0.2360 دلار با مانعی قوی روبرو خواهد شد. اگر قیمت از این منطقه کاهش یابد ، اما گاوها دوباره سعی به تشکیل یک صعود جدید بالاتر از 0.15 دلار می کنند که روند صعودی را دست نخورده نگه می دارد.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای منطقه مقاومت برسانند ، احتمالاً حرکت افزایش خواهد یافت زیرا تا رسیدن قیمت به 0.40 دلار مقاومت عمده ای وجود ندارد. میانگین حرکت اوجی و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها فرمانده هستند.

اگر قیمت از ناحیه مقاومت در برابر سربار پایین بیاید و شکل گیری سطوح بالاتر و پایینتر را بشکند ، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد شد.

BNB/USD

طی چند هفته گذشته Binance Coin  (BNB) در محدوده 25.1247 تا 33.3888 دلار در حال ادغام است. گاوها هفته گذشته قیمت را به بالاتر از حد مجاز رساندند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر به شدت فروش می کنند.

نمودار روزانه BNB / USDT. منبع: TradingView

با این حال ، میانگین حرکت اوجی و RSI بالای 64 نشان می دهد که گاوها فرمانده هستند. اگر خریداران بتوانند قیمت خود را بالاتر از 36 دلار برسانند ، جفت ارز BNB / USD می تواند بالاترین قیمت خود را با 39.5941 دلار دوباره آزمایش کند.

این سطح ممکن است به عنوان مقاومت سختی عمل کند اما اگر گاوها زمینه زیادی را رها نکنند ، احتمال شکست قیمت بالاتر از 39.5941 دلار افزایش می یابد. اگر این اتفاق بیفتد ، جفت ارز می تواند به هدف بعدی با 52.1335 دلار برسد.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت به شدت از بالاترین رقم کاهش یابد ، ممکن است این جفت ارز برای چند ماه مقيد به محدود بماند.

DOT/USD

پس از افزایش اولیه در ماه آگوست ، Polkadot (DOT) طی چند هفته گذشته در محدوده وسیعی بین 3.50 تا 6 دلار در حال تثبيت است. هرچه مدت زمان بیشتری برای تحکیم صرف شود ، شکست قوی تر خواهد بود.

نمودار روزانه DOT ​​/ USDT. منبع: TradingView

طی پنج هفته گذشته ، قیمت در نیمه بالایی محدوده معامله شده است. این نشان می دهد که گاوها منتظر افت قيمت به 3.50 دلار براي خريد نیستند.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 6 دلار برسانند ، آزمایش مجدد بالاترین قیمت با قیمت 6.8619 دلار امکان پذیر است. این سطح ممکن است دوباره به عنوان مقاومت سخت عمل کند اما اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از آن بالا ببرند ، جفت ارز DOT / USD می تواند روند صعودی را شروع کند.

اگر جفت ارز جهت مقاومت راسريعا معكوس و از 6 $ به 6.8619 دلار تغییر دهد ، ممکن است این نمای مثبت فاقد اعتبار شود. اگر چنین اتفاقی بیفتد ، جفت ارز ممکن است عمل مقيد به محدوده خود را برای چند ماه دیگر ادامه دهد.

XLM/USD

Stellar Lumens (XLM) در 24 نوامبر با حجم زیادی از يك الگوی ته گرد طولانی منتشر شد اما گاوها نتوانستند بر اساس این حرکت پیشرفت کنند و روند صعودی جدیدی را شروع کنند. قیمت طی سه هفته گذشته در محدوده ای گیر کرده بود ، که نشان دهنده کمبود خریدار در سطوح بالاتر است.

XLM/USDT daily chart. Source: TradingView

عدم شروع یک افزايش قيمت جدید می توانست توجه خرس های تهاجمی که در حال حاضر تلاش می کنند قیمت زیر 0.16 دلار را حفظ کنند براي فروش جلب كند.

در صورت موفقیت ، جفت ارز XLM / USD می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای (0.118 دلار) سقوط کند. توزيع تحت این پشتیبانی می تواند نشان دهد که توزيع در پایین گرد یک دام گاو نر است و ممکن است جفت ارز زمان بیشتری را در شکل گیری سطح پایین بگذراند.

برعکس ، اگر گاوها دوباره به پایین میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای برسند و قیمت را به بالای 0.16 دلار برسانند ، تجمع در سطوح پایین تر را نشان می دهد.

پس از آنکه گاوها قیمت را به بالای 0.231655 دلار رساندند ، این جفت ارز می تواند شتاب بگیرد. اولین هدف صعودی 0.30 دلار و سپس 0.35 دلار است. این منطقه ممکن است به عنوان یک مقاومت سخت عمل کند اما اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از آن ببرند ، جفت ارز ممکن است تا 0.50 دلار افزایش یابد.

نظرات و ايده هاي بیان شده در اینجا صرفاً مربوط به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

 

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420