پیشنهاد ممنوعیت 3 ساله استخراج بیت کوین در لایحه مجلس سنای آمریکا

در صورت تصویب آخرین لایحه با محوریت محیط زیست در مجلس سنای ایالات متحده، ماینر‌های ارزهای دیجیتال در نیویورک ممکن است به مدت سه سال مجبور به توقف استخراج شوند.

لایحه 6486 مجلس سنای نیویورک توسط سناتور دموکرات کوین اس. پارکر، رئیس کمیته انرژی و ارتباطات از راه دور پیشنهاد شد و توسط راشل می، سناتور دموکرات و رئیس کمیسیون قانونگذاری منابع روستایی  مطرح شد.

این لایحه هنوز مورد حمایت گسترده سناتورهای دیگر قرار نگرفته است و این در حالی است که دموکرات ها مجلس عوام و سنا را در اختیار دارند.

این لایحه به دنبال “ایجاد یک تعلیق موقت در فعالیت مراکز استخراج ارزهای دیجیتال” است، تا اثرات زیست محیطی استخراج ارزهای دیجیتال که براب این کار از سوخت های فسیلی استفاده می کنند را کاهش دهد.

این لایحه همچنین با هدف اجرای مقررات سختگیرانه تری برای مراکز استخراج از جمله الزام به انجام بررسی اثرات زیست محیطی انجام می شود که در صورت عدم انطباق تاسیسات با اهداف جلوگیری از تغییر اقلیم نیویورک، از استخراج ارزهای دیجیتال جلوگیری می کند.

در این لایحه بیان شده است که:

“در یک تراکنش ارز دیجیتال همان مقدار انرژی که یک خانوار متوسط ​​آمریکایی در یک ماه استفاده می کند مصرف می شود.”

در ادامه آمده است که “انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با آن بر خلاف قوانین ایالتی است و بطور جبران ناپذیری به آب و هوا و جامعه آسیب می رساند.”

استخراج ارزهای دیجیتال در حال حاضر یکی از موضوعات داغ در نیویورک است، مانند توسعه پیشنهادی نیروگاه بیت کوین با گاز طبیعی به نام Greenbridge در دریاچه Seneca. گزارش شده است که این نیروگاه قصد دارد تا 27000 کامپیوتر را که برای استخراج بیت کوین در 24 ساعت هفته کار می کنند تأمین کند.

حرکت های بسیاری در سراسر جهان برای بهینه سازی استخراج ارزهای دیجیتال با توجه به اهداف عدم تولید گازهای گلخانه ای انجام شده است. به ویژه در چین که تخمین زده می شود حدود 65 درصد از قدرت هش بیت کوین مربوط به این کشور باشد.

در تاریخ 27 آوریل پکن “اعلامیه اضطراری” را برای انجام بررسی در مراکز داده در استخراج ارزهای دیجیتال در میان نگرانی از عدم تحقق “برنامه پنج ساله” متمرکز بر تغییرات آب و هوایی چین ارسال کرد. همچنین CCP  یا حزب کمونیست چین در حال حرکت به سوی تحمیل نظارت دقیق تر بر استخراج ارزهای دیجیتال در کشور است.

 

منبع: cointelegraph

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.