پارلمان آفریقای غربی درباره خطرات استفاده از ارزهای دیجیتال هشدار داد

پارلمان جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا (ECOWAS)، به لیست سازمان‌های آفریقایی پیوست که نسبت به استفاده از ارزهای دیجیتال هشدار داده‌اند. نهاد قانونگذار در هشدار خود به کاربران آفریقای غربی، اصرار دارد که  دارایی‌های دیجیتالی بیش از حد بی ثبات هستند و به همین دلیل “استفاده از آنها در قارۀ آفریقا بدون خطر نیست”.

براساس یک گزارش، این اخطار پارلمانی پس از جلسه کمیته مشترکی که در اواگادوگو، بورکینافاسو برگزار شد، صورت گرفت.

براساس این گزارش، یکی از کمبودهای ارزهای دیجیتال این است که اگرچه ممکن است از آنها به عنوان وسیله مبادله استفاده شود، اما کاربران همچنان می‌توانند از قبول آنها به عنوان پرداخت خودداری کنند. در حال حاضر چنین امتناعی به عنوان نقض قوانین مربوطه تلقی نمی‌شود.

جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا بر این باور است که ارزهای دیجیتال به دلیل ماهیت ناپایداری که دارند، نمی‌توانند تحت عنوان پول نقد الکترونیکی دسته بندی شوند. کمیته‌ای که از سوی این نهاد مسئول بررسی ارزهای دیجیتال شده است، در پایان به کاربران ارزهای دیجیتال درباره خطراتی مانند برگشت ناپذیری تراکنش‌ها، خطر سرقت و تجمع عظیم دارایی‌های دیجیتال در دستان نهنگ‌ها هشدار داده است.

 

منبع: news.bitcoin

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420