يك کارشناس توضیح می دهد که چرا انگلیس به پوند دیجیتال نیاز دارد

وزیر دارایی انگلستان از راه اندازی یک گروه ویژه CBDC در این هفته خبر داد و بانک انگلیس و خزانه داری ملكه انگلستان را برای هماهنگی در مورد ايجاد یک ارز دیجیتال بالقوه بانک مرکزی گرد هم آورد.

اين گروه ویژه بسته به بازخورد دریافت شده از حوزه های مختلف صنعت، دانشگاه و جامعه مدنی به بانک انگلیس در مورد عرضه آتي (یا عدم عرضه) نسخه دیجیتالی پوند توضيح خواهد داد.

آنتونی ولفير، مدیر اجرایی شرکت در NEM، عضوی از اندیشکده Whitechapel و کارگروه پرداخت های مالی است که هر دو تحقیق اولیه را در مورد تشکیل نیروی ويژه CBDC به بانک انگلیس ارائه داده اند. ولفير در گزارشی با عنوان تأثیر ارز دیجیتال بر آینده پرداخت ها که توسط بانک مرکزی انگلیس درخواست شده بود و در دسامبر سال 2020 منتشر شد، همکاری کرده بود.

گروه ویژه اجرای CBDC را از هر زاویه موجود بررسی خواهد کرد، اما به گفته Cointelegraph، ولفير گفت که یکی از بزرگترین مزایای ارائه شده توسط یک پوند دیجیتال با اشاره به همه گیر بودن دستگاه های تلفن همراه و استفاده معمول آنها در میان مردم مي تواند شامل همه گيري مالی باشد:

“يكCBDC  مي تواند به طور قابل توجهی در ایجاد همه گيري مالی کمک کند. اکثریت قریب به اتفاق شهروندان امروز به دستگاه های تلفن همراه دسترسی دارند و مزایای دسترسی به يك ارز دیجیتال دولتی در كف دست يك فرد به معنای واقعی کلمه باور نکردنی است.”

ولفير همچنين به كمكی كه سیستم دیجیتال می توانست در زمان قرنطينه خانگي COVID-19 ارائه دهد، خصوصاً در كمك به دولت برای پرداخت حق بیكاری به شهروندان اشاره كرد.

ولفير افزود: “در زمان یک بحران، به عنوان مثال اگر دولت بخواهد هزینه های حمايتي را ارسال کند، اين ارز می تواند بلافاصله برای میلیون ها شهروند صادر شود – همانطور که اخیراً در چین با یوان دیجیتال آزمایش شده است.”

گزارش 74 صفحه ای منتشر شده توسط اندیشکده Whitechapel و گروه پرداخت مالی، شش ملاحظه اصلی مربوط به اجرای CBDC در انگلیس را بررسي کرده است. این گزارش شامل مواردی از جمله مقررات، همکاری های بین المللی، حمایت از نوآوری و نیاز به موارد جدید است که به طور گسترده ای مطرح شده اند. استانداردهای جهانی امنیت و حریم خصوصی نيز با ورود فناوری جدید تحميل خواهند شد.

اما همانطور که ولفير خاطرنشان می کند، احتمال سوءتفاهم همچنان در بین دولت، بانکداری و سایر ارگان ها وجود دارد. او معتقد است که فرآیند آموزش باید بخشی از نقشه راه راه اندازی هرگونه CBDC باشد.

“همزمان با تسريع ايجاد نقشه های راه به سوي توليد CBDC، سوءتفاهم هاي بسياري در مورد اصول CBDC توسط سهامداران شكل خواهد گرفت، حتی امروز، بسیاری از دولت ها و بانک ها مزایای يك CBDC را کاملاً درک نمی کنند – آموزش این سرمايه داران باید بخشی اساسي از نقشه راه توليد CBDC توسط هر ایالت باشد.”

شفافیت که با استفاده از فناوری بلاکچین برآورده می شود، معمولاً به عنوان موردي مطلوب تلقی می شود، اما طبق نظر ولفير، این ممکن است یکی از نقاط مهمی باشد که از استفاده کردن اشخاص آگاه به حریم خصوصی از CBDC جلوگیری می كند.

ولفير افزود: “بزرگترین چالش ممکن است در مسائل حریم خصوصی باشد. بلاکچین ذاتاً ایمن است و از داده ها به خوبی محافظت می کند، و نيز می توان آن را به گونه ای طراحی و کنترل کرد که به همان اندازه که شهروندان یا مشاغل می خواهند حریم خصوصی را فراهم نکند.”

ولفير گفت: “در بلند مدت، یكی از بزرگترین عوامل برای پذیرش یك پوند دیجیتال می تواند در حوزه تجارت بین الملل باشد، كشورهایی كه دارای CBDC هستند مي توانند در قالب CBDC بومی خود براي مثال یوان دیجیتال يا دلار ديجيتال تقاضای پرداخت كنند، که اين یک موضوع مذاکره حساس سیاسی خواهد بود و می تواند ارزش پوند را تضعیف کند.”

 

منبع: cointelegraph

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420