مجلس السالوادور لایحه تبدیل بیت‌کوین به پول قانونی را در این کشور تصویب کرد

نایب بوکله، رئیس جمهور الساوادور، امروز گفت: لایحۀ تبدیل شدن بیت‌کوین که یک ارز دیجیتال است، به عنوان “پول قانونی” دارای 100% احتمال تصویب شدن توسط کنگره در السالوادور را، دارد.

حزب بوکله، دارای 64 کرسی از 84 کرسی است و در حال تصویب این لایحه است.

السالوادور به طور رسمی لایحه‌ای را تصویب کرد که بیت‌کوین را در کشور مجاز می‌کند. این یک روز تاریخی برای بشریت است.

السالوادور یک کشور کوچک در آمریکای جنوبی است که عمدتاً به دلیل صنعت قهوه، جهانگردی و تولید شناخته می‌شود. آخر هفته گذشته، رئیس جمهور بوکله، علناً قصد خود را در قالب ارائه یک لایحۀ دوستانه به کنگره اعلام کرد، لایحه‌ای که می‌گوید بزرگترین ارز دیجیتال جهان (بیت‌کوین)، “پول قانونی” در کشور است.

بیت کوین، تاکنون، به عنوان پول اینترنتی غیرقانونی یا از نظر بیشتر حوزه‌های قضایی به عنوان “دارایی” وجود داشته است. هیچ کشوری این ارز را به عنوان پول قانونی قبول نکرده است، اما السالوادور اکنون این کار را کرده است.

در همین حال، علاقه‌مندان به مهاجرت به این کشور می توانند انتظار منافع دیگری را داشته باشند. اوایل این هفته در یک توییت، بوکله گفت که، اکنون مالیات بر سود سرمایه برای بیت‌کوین اعمال خواهد شد زیرا این یک ارز قانونی است و تمام کارآفرینان “اقامت دائم فوری” را دریافت می‌کنند.

این قانون ۹۰ روز پس از چاپ اعلان رسمی اجرایی خواهد شد. نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور هم دقایقی پیش در توییتی اعلام کرد که ۶۲ نماینده مجلس نسبت به تصویب این لایحه قانونی رأی مثبت داده‌اند.

 

منبع: cryptoslate

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420