ماکائو آماده است تا قوانین را براي اجراي آزمایشات يوان دیجیتال اصلاح کند

 

ماکائو در حال آماده سازی برای گسترش یوان دیجیتال چین است که می تواند به جلوگیری از فرار مالیاتی در صنعت قمار ناشفاف چين کمک کند.

در 13 آوریل، هو لت سنگ، مدیر اجرایی Chinese island territory، به قانونگذاران محلی گفت كه دولت در حال برنامه ریزی برای اصلاح قوانینی است كه اجازه می دهد صدور قانوني یوان دیجیتال چین برای تسهیل آزمایش های ارز دیجیتال انجام شود:

“ما با People’s Bank Of China ارتباط برقرار خواهیم کرد و یک مطالعه امکان سنجی را درباره راه اندازي RMB ديجيتال در ماکائو آغاز خواهیم کرد. بنابراین، لازم است مقررات را در قانون مربوطه اضافه کنیم تا امکان معرفی ارزهای دیجیتال فراهم شود.”

به گفته هو، معرفی ارز دیجیتال، به ماکائو در مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی کمک خواهد کرد. معرفی یوان دیجیتال می تواند به طور بالقوه پاتاکای ماکائو را به عنوان واحد پول اصلی سرنگون کند، خصوصاً اگر مقامات تصمیم بگیرند استفاده از يوان ديجيتال را اجباری کنند.

تحلیلگران شرکت کارگزاری Sanford C. Bernstein بر افزایش نظارت دولت که جریان های پولی در RMB ديجيتال چین با آن روبرو خواهند شد، تأکید کردند:

RMB دیجیتال امکان نظارت بیشتر و کنترل جریان پول را توسط دولت فراهم می کند. اما همچنین امکان آسان تر شدن انتقال پول را فراهم می کند.”

سفرهاي تفريحي واسطه هایی هستند که مبادله دلار هنگ کنگ و خطوط اعتباری را برای قمار بازهاي كلان در ماکائو فراهم مي كنند. گزارش شده است که آنها نگران استفاده از ارز دیجیتال کاملا قابل ردیابی چین هستند و معتقدند که این اقدام می تواند قمار باز هاي بزرگ را که برخی از آنها گفته مي شود با بعضي حوزه های قضایی روابط زیرزمینی دارند، بترساند. این ممکن است صدمه قابل توجهی به صنعت قمار وارد کند که از اثر محدودیت های سفر ناشی از همه گیری جهانی در حال نابودي است.

گزارش شده است که ردیابی درآمد مشمول مالیات در اين صنعت برای دولتهای چین و ماکائو دشوار است، اما طبق گزارش رویترز، درآمد قمار در سال 2019 به 36.5 میلیارد دلار رسیده است كه 50٪ آن مربوط به صنعت گردشگري مي باشد.

علی رغم نگرانی های آنها (قمار بازان)، دیگران معتقدند که پذیرش یوان دیجیتال چین می تواند به مسير بهبودی ماکائو کمک کند. ویکتوریا وایت از Inside Asian Gaming در 2 آوریل متذکر شد، تصویب یوان دیجیتال می تواند حرکت پول را برای تعداد زیادی از گردشگران چینی که هر ساله به مرکز قمار سفر می کنند تسهیل کند، زیرا این امر نیاز به تبديل ارز و هزينه هاي مرتبط با آن را از بین می برد:

“در نهایت، این می تواند خرج كردن هاي کلی مصرف کنندگان را در بازارهای انبوه و پرجمعیت افزایش دهد، که دقيقا بيشترين بخش هایي هستند که از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر COVID-19 تحت تأثیر کاهش بازدید كننده قرار گرفته اند.”

PBoC از اواخر سال 2019 عمليات های آزمایشی ارز دیجیتال را در چندین شهر در سرتاسر چین انجام داده است. این ارز در برخی از دستگاه های خودپرداز به صورت یک به یک با یوان قابل تعویض است. در حالی که ارز دیجیتال برای یک اقتصاد نسبتاً بدون پول نقد چیز جدیدی نیست؛ به کمک استفاده از برنامه هایی مانند WeChat و Alipay، حرکت به سمت یک ارز مجازی شناخته شده در سطح ملی توانایی CCP (حزب كمونيست چين) را در نظارت بر فعالیت های مالی شهروندان خود افزایش می دهد.

 

منبع: cointelegraph

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.