غنا می‌خواهد پروژه ارز دیجیتال ملی خود را شروع کند

 بانک مرکزی غنا می‌خواهد پروژه آزمایشی ارز دیجیتال ملی خود را در ماه سپتامبر امسال شروع کند. معرفی CBDC در غنا میتواند به بهبود اقتصاد و خدمات مالی کمک کند.

غنا آخرین کشور آفریقایی است که برنامه آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را اعلام کرده است.

معاون اول بانک مرکزی این کشور با اعلام این مطلب گفت ارز دیجیتال ملی به افزایش کارایی و ثبات سامانه پرداخت و ایجاد رقابت در بخش اقتصادی کمک می‌کند. او افزود این فناوری قابل ستایش است و یک تیم در حال بررسی آن است.

بسیاری از مردم غنا برای ذخیره کردن ثروت خود از سرویس‌های پرداخت موبایلی غیر بانکی استفاده می‌کنند. پول الکترونیک این سرویس‌ها دارای پشتوانه نیست اما ارز دیجیتال ملی می‌تواند این کمبود را رفع کند.

معاون اول، با پرداختن به این موضوع گفت:

اگرچه ارزهای دیجیتال هنوز در غنا قانونی نیستند، اما حرکت به سمت توسعۀ CBDC نشان می‌دهد که بانک مرکزی نیاز به پرداخت دیجیتال و تحویل دیجیتال خدمات مالی را تأیید کرده است.

برنامۀ آزمایشی CBDC غنا در سپتامبر آغاز می‌شود، هرچند هنوز تاریخ معرفی کامل اعلام نشده است. بانک مرکزی می‌گوید موفقیت این پروژه، گام بعدی بانک را تعیین می‌کند.

 

منبع: /cryptobriefing

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420