سافت فورک چیست؟

 

سافت فورک چه کاربردی دارد؟

 

انواع معاملات جدید اغلب می توانند به عنوان سافت فورک اضافه شوند، فقط به شرکت کنندگان (به عنوان مثال فرستنده و گیرنده) و استخراج کنندگان معامله جدید نیاز دارند. این کار به این صورت انجام می شود که معامله جدید به عنوان معامله “پرداخت به هر کسی” (از یک فرم خاص) برای مشتریان قدیمی ظاهر شود و استخراج‌کنندگان موافقت می‌کنند که بلوک های این معاملات را رد کنند مگر اینکه معامله طبق قوانین جدید معتبر باشد. به این ترتیب هش پرداخت به اسکریپت (P2SH) به بیت کوین اضافه می‌شود.

 

 

سافت فورک همچنین می تواند در بعضی مواقع به دلیل عدم توافق موقتی که در بلاک‌چین اتفاق می‌افتد، رخ دهد و این زمانی است که ماینرها ازنودهای به روزرسانی نشده استفاده نمی کنند و قانون جدیدی را نقض می کنند که نودهایشان از آن اطلاع ندارند.

سافت فورک‌ها برای ارتقا به هیچ نودی نیاز ندارند، زیرا همه بلوک‌هایی که از قوانین جدید پیروی می‌کنند، از قوانین قدیمی نیز پیروی می کنند، بنابراین کاربران قدیمی هم آنها را قبول می کنند. سافت فورک‌ها بدون هارد فورک‌ها قابل برگشت نیستند زیرا یک سافت فورک طبق تعریف فقط اجازه می دهد مجموعه بلوک های معتبر زیر مجموعه مناسبی از فورک قبلی باشند. اگر کاربران به یک سافت فورک جدید ارتقا یابند و به دلایلی اکثر ماینرها دوباره به سافت فورک قبلی روی بیاورند، به محض ایجاد بلوکی که از قوانین آنها پیروی نمی کند، کاربران توافق عمومی را را بر هم می زنند. برای اینکه یک سافت فورک کار کند، بیشتر انرژی استخراج باید توسط کاربری انجام شود که فورک دارد. هرچه تعداد ماینرهایی که قوانین جدید را می پذیرند، بیشتر باشد؛ امنیت شبکه سافت فورک جدید بیشتر است. اگر 3/4 استخراج کننده دارای فورک باشد، 1/4 بلوک ایجاد شده تضمین نمی کند که از قوانین جدید پیروی کند. این 1/4 بلوک برای نودهای قدیمی معتبر خواهند بود که از قوانین جدید اطلاع ندارند، اما توسط نودهای جدید نادیده گرفته می شوند. از سافت فورک در بلاکچین بیت کوین و اتریوم استفاده شده است، برای اجرای ویژگی‌های جدید و پیشرفته.

 

منبع: investopedia

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420