سازمان ملل متحد فناوری بلاکچین را ابزاری برای مبارزه با بحران آب و هوا می‌داند

در میان نگرانی‌های مداوم در مورد اثرات گلخانه‌ای بیت کوین، سازمان ملل متحد گفته است که فناوری مورد استفاده در ارزهای دیجیتال یعنی بلاکچین پتانسیل زیادی برای حل مسائل جهانی مانند تغییرات آب و هوایی دارد.

بر اساس مقاله ای که روز یکشنبه در وب سایت رسمی سازمان ملل متحد منتشر شد، این سازمان به استفاده از فناوری بلاکچین به عنوان راهی برای مبارزه با بحران آب و هوا و دستیابی به اقتصاد جهانی پایدار ادامه خواهد داد.

کارشناسان سازمان ملل اطمینان دارند که “ارزهای دیجیتال و فناوری قدرتمند آنها می‌تواند نقش مهمی در توسعه پایدار و در واقع بهبود نظارت بر محیط زیست ما داشته باشد.” به طور خاص، این مقاله به تعدادی از مزایای زیست محیطی و پایداری مرتبط با بلاکچین، از جمله قدرت آن در ایجاد شفافیت و مقاومت در برابر کلاهبرداری‌ها، تأمین بودجه آب و هوا و بازارهای انرژی پاک اشاره دارد.

این مقاله با استناد به مشارکت برنامه محیط زیست سازمان ملل با دانشگاه فنی دانمارک بیان می کند که داده های مربوط به انتشار گازهای گلخانه ای مضر در بسیاری از کشورها غیر قابل اعتماد و ناقص است. در ارائه سوابق تغییر ناپذیر از داده‌های مربوط به تولید گاز‌های گلخانه ای، راه حل‌های بلاکچینی می توانند روشی شفاف را برای اقدامات ملت‌ها در جهت کاهش اثرات مخرب خود بر آب و هوا فراهم کنند.

فناوری بلاکچین همچنین می تواند با تهیه ابزاری برای ایجاد بازارهای انرژی پاک، نقش مهمی در استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر مانند باد و انرژی خورشیدی داشته باشد. این مقاله خاطرنشان می کند: “از آنجا که این منابع به دلیل ماهیت خود، متناوب و غیرمتمرکز هستند ، به اشکال جدیدی از بازارهای انرژی نیاز است.”

منبع:cointelegraph

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420