دولت هند در حال بررسی مجدد درباره ممنوعیت ارزهای دیجیتال است

گزارش ها حاکی از آن است که دولت هند با تشکیل یک هیئت نظارتی جدید ممکن است بر موضع خود در مورد ارزهای دیجیتال تجدید نظر کند.

گزارش 19 مه در مجله اقتصادی تایمز، به سه منبع خصوصی برای بحث در مورد تشکیل یک هیئت جدید از متخصصان با هدف تنظیم تجارت ارزهای دیجیتال در هند اشاره کرد.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که حمایت روزافزون از توصیه های موضع گیری مجدد توسط کمیته ای به ریاست وزیر سابق دارایی Subhash Garg که در سال 2019 شکل گرفت، افزایش می یابد.

ممکن است از هیئت جدید برای بررسی کاربرد بلاکچین برای پیشرفت فناوری استفاده شود و روش هایی برای تنظیم دارایی های دیجیتال به طور جداگانه برای ارزهای فیات پیشنهاد شود. همچنین ممکن است این هیئت در مورد پروژه پیشنهادی روپیه دیجیتال با بانک فدرال هند همکاری نزدیک داشته باشد.

براساس این گزارش، ممکن است آنوراگ تاکور، وزیر امور مالی و امور شرکت ها، برای پیوستن به کمیته جدید در نظر گرفته شود. تاکور و نیرماالا سیتارامان وزیر دارایی فعلی، پیش از این اظهار داشتند که دولت ترجیح می دهد به جای اعمال ممنوعیت كامل، برای قانون گذاری دارایی های دیجیتال رویكرد قاعده مند شده‌ای ارائه دهد.

همچنین گزارش اقتصادی تایمز افزود، لایحه “ارز دیجیتال و مقررات رسمی آن در سال 2021” قرار بود در ماه مارس در پارلمان مطرح شود اما به دلایلی که علنی نشده است، به تعویق افتاد.

انتظار می رود که Sitharaman در اواخر این ماه توسط تیمش در مورد تحولات مداوم در فضای ارزهای دیجیتال و تصمیم‌های جمعی در محافل صنعت ارز‌دیجیتال هند در جریان کار قرار بگیرد.

در ماه های اخیر علیرغم ترس های نظارتی در هند، فعالیت‌های بزرگی در صرافی های ارز دیجیتال و افزایش تقاضای عمومی پایدار ایجاد شده است.

 

منبع: cointelegraph

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.