بانک مرکزی سوئد مرحله اول نسخه آزمایشی ارز دیجیتال را به پایان رساند

 

Sveriges Riksbank پس از اتمام فاز اول پروژه آزمایشی ارز دیجیتال خود، برخی از موارد مهم را پیدا کرده است که باید قبل از اینکه استکهلمی ها بتوانند از طریق کرون الکترونیکی قهوه و شیرینی دارچینی بخرند، باید به آنها پرداخت.

در مطالعه ای که اخیرا انجام شده، بانک مرکزی سوئد اولین نتایج آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را در شبکه ای مبتنی بر بلاکچین به نام Corda R3 ارائه داد.

Riksbank جنبه های اصلی یک سیستم بالقوه CBDC، از جمله تأمین نقدینگی از طریق سیستم تسویه حساب Riksbank ، RIX و اعضای شبکه را که به عنوان توزیع کنندگان کرون الکترونیکی خدمت می کنند ، شبیه سازی کرد. بانک مرکزی همچنین شرکت کنندگان، کاربران نهایی و ابزارهای پرداخت مانند برنامه های تلفن همراه را شبیه سازی کرده است.

Riksbank گفت که فناوری جدید CBDC نیاز به بررسی بیشتر دارد و مقیاس پذیر بودن (عملی شدن) آن یک چالش بزرگ محسوب می شود.

“راه حل آزمایش شده در فاز یک آزمایشی کرون الکترونیکی، الزامات عملکردی را که در توزیع عمومی مورد نیاز است برآورده می کند. اما این امر در یک محیط آزمایشی محدود اتفاق افتاده است و اندازه گیری ظرفیت فن آوری جدید برای مدیریت پرداخت های خرده در مقیاس بزرگ نیاز به بررسی و آزمایش های بیشتر دارد.”

بانک مرکزی همچنین به برخی از چالشهای حفظ حریم خصوصی اشاره کرد و تأکید کرد که اطلاعات موجود در معامله یک کرون الکترونیکی باید محافظت شود تا قوانین رازداری بانکی حفظ شود و از افشای اطلاعات شخصی جلوگیری شود.

Riksbank اظهار داشت: “در حال حاضر در حال بررسی است که تا چه اندازه می توان اطلاعات ذخیره شده در تاریخ معاملات را به عنوان اطلاعات تحت پوشش رازداری بانکی در نظر گرفت و آیا شامل اطلاعات شخصی است یا خیر.”

میترا ساندبرگ، رئیس بخش کرون الکترونیکی آزمایشی Riksbank در استکهلم گفت که CBDC سوئد احتمالاً قبل از به کار گیری، به یک چارچوب قانونی جدید نیاز خواهد داشت. با توجه به دامنه موضوعاتی که قبل از توسعه جدی کرون الکترونیکی باید به آنها پرداخته شود، ریکس بانک ممکن است پروژه های آزمایشی بلاکچین خود را تا سال 2026 ادامه دهد.

Riksbank اظهار داشت كه قرارداد خود را با Accenture که یک شرکت بزرگ حسابداری است به عنوان یك تأمین كننده فنی برای ادامه آزمایش کرون الکترونیکی تمدید خواهد کرد. تمرکز در مرحله دوم بر روی توزیع کنندگان بالقوه e-krona، عملکرد CBDC در پرداخت های خرده فروشی و همچنین روش های ذخیره سازی خواهد بود. این فاز جدید همچنین عملکرد آفلاین کرون الکترونیکی و ادغام با پایانه های موجود در محل فروش را آزمایش می کند.

همانطور که قبلا گزارش شده بود، سوئد که در اواخر سال 2019 از یک سیستم آزمایشی برای کرون الکترونیکی خبر داده بود به عنوان یکی از اولین کاوشگران CBDC در جهان ظاهر شده است.

 

منبع: cointelegraph

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420