ایران در تلاش است ارزهای دیجیتال استخراج شدۀ خارجی را برای پرداخت ممنوع کند

ممنوعیت ممکن است یک استراتژیک برای جلوگیری از تحریم باشد.

در تلاش گسترده تر برای دور زدن اثرات تحریم ها، ایران ممکن است یکی از اولین مصادیق حمایت از ارز دیجیتال را دنبال کند.

براساس یک توییت از رسانه خبری ایران اینترنشنال، بانک مرکزی ایران روز چهارشنبه با صدور حکمی از سوی هیئت وزیران مبنی بر این که ارزهای دیجیتال معامله شده، باید در ایران استخراج شده باشند.

در اواخر آوریل، بانک مرکزی ایران مقرراتی را تصویب کرد که به بانکها و سایر مؤسسات مالی اجازه می دهد تا برای واردات از ارزهای دیجیتال استفاده کنند. تحت این چارچوب، مؤسسات می توانند از ارزهای دیجیتال که دارای مجوز دولتی هستند برای خرید استفاده کنند. به نظر می رسد این آیین نامه جدید اطمینان از این دارد که فقط ارزهای دیجیتال استخراج شده از مزارع مورد تأیید برای واردات مورد استفاده قرار می گیرد.

از سال 2019، نهادهای نظارتی بیش از هزار مجوز برای تأسیسات استخراج ارزهای دیجیتال، از جمله مزرعه 6000 دکل تحت کنترل ترکیه صادر کرده‌اند.

قوانین جدید برای دور زدن بخشی از تحریم‌هاست.

با وجود تلاش‌های زیاد در ایجاد کانال پرداخت واردات از طریق ارزهای دیجیتال توسط دولت، روابط ایران با دارایی‌های دیجیتال در طی چند ماه گذشته گاهی سخت بوده است.

“به گفته کارشناسان، یکی از راه های جلوگیری از اثرات سؤتحریم های ناعادلانه، استفاده از ارزهای دیجیتال برای تجارت خارجی است.”

 

منبع: cointelegraph

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420