ایالات متحده باید CBDC را توسعه دهد تا وضعیت ارز ذخیره جهانی دلار را حفظ کند

رئیس بانک فدرال از ایالات متحده خواسته برای تقویت نقش دلار به عنوان ارز ذخیرۀ جهانی، ارز دیجیتال منتشر شده از بانک مرکزی (CBDC) را توسعه دهد.

فرماندار فدرال رزرو، اظهار داشت که پروژه‌های پیشرو CBDC می توانند تأثیر قابل توجهی بر سیستم مالی جهانی داشته باشند.

که بانک فدرال تمرکز خود را بر روی چهار زمینه اصلی گذاشته است: توسعه CBDC، افزایش نقش پول دیجیتال، مهاجرت به پرداخت ‌های دیجیتال و نگرانی در مورد محرومیت مالی.

یکی از مزایای بالقوۀ ایجاد CBDC این است که پاندمی covid-19 مهاجرت به پرداخت دیجیتال را در میان خانوارهای آمریکایی تسریع کرده است. همچنین CBDC می‌تواند بدون تضعیف کنترل دولت بر سیاست‌های پولی، خدمات و مزایای مرتبط با ارزهای USD را فراهم کند.

هنگام ارزیابی BDC ، مهم است که مشخص شود چه مزایا، چه هزینه‌ها و ریسک‌هایی را ممکن است به همراه داشته باشد، و اینکه چگونه ممکن است بر اهداف گسترده تر سیاست تأثیر بگذارد.

در تاریخ 20 مه، جروم پاول رئیس فدرال رزرو اعلام کرد که بانک فدرال ایالات متحده مقاله‌ای را در مورد مزایا و خطرات CBDC تهیه می کند و بیان می کند: “با افزایش استفاده از Stablecoinها، توجه ما به چارچوب نظارتی مناسب نیز باید بیشتر شود.”

 

منبع: cointelegraph

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420