آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرومکس احتمالاً با درگاه لایتنینگ با سرعت USB 3.0 عرضه خواهند شد

براساس گزارشی جدید، اپل احتمالاً آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرومکس را همچنان با درگاه لایتنینگ عرضه خواهد کرد اما این‌ بار این درگاه تا سرعتی معادل USB 3.0 را ارائه می‌دهد.

به‌نقل از یک افشاگر خبرهای مرتبط با اپل، آیفون ۱۴ پرو همچنان به درگاه لایتنینگ مجهز خواهد شد. البته این خبر تعجب‌آور نیست ولی به‌نظر می‌رسد مهندسان اپل درحال‌ کار روی ارتقای پشتیبانی از سرعت انتقال این درگاه از سطx USB 2.0 به USB 3.0 هستند. اگر این خبر واقعیت داشته باشد این ویژگی، برای خریداران آیفون ۱۴ پرو آینده، گامی روبه‌جلو محسوب خواهد شد زیرا حداکثر محدودیت USB 2.0 معادل ۴۸۰ مگابیت‌برثانیه (یا حداکثر ۶۰ مگابایت‌برثانیه) است درحالی‌که سرعت USB 3.0 می‌تواند حداکثر به پنج گیگابیت‌برثانیه (۶۴۰ مگابایت‌برثانیه) برسد. وی همچنین در نوامبر ۲۰۲۱ اعلام کرد آیفون ۱۴ پرو اپل با درگاه USB-C عرضه خواهد شد.

نکتهٔ جالب این است که منبع این خبر دلیل استفده اضل از درگاه لایتنینگ در آیفون 14 را پول می‌داند چرا که کوپرتینوها می توانند از طریق معاملات پرسود مجوز لایتنینگ به شرکت‌های تولیدکنندهٔ لوازم جانبی شخص ثالث، مقدار زیادی درآمد به دست آورند.

 

منبع  notebookcheck.net

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست