آیا یک پوند دیجیتال بانک مرکزی می تواند وضعیت مرکز مالی لندن را پس از Brexit دوباره احیا کند؟

یک اتاق فکر مالی پیشنهاد کرده است که انگلیس برای تقویت وضعیت لندن به عنوان یک مرکز تجارت جهانی پس از Brexit ، باید یک پوند دیجیتال اتخاذ کند. پیش از این لندن مرکز ثقل بخش مالی اروپا بود اما با نهایی شدن خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، لندن نیز در انتهای سال 2020 نفوذ خود را از دست داد.

اکنون وزارت دارایی انگلستان پیشنهادهاتی را در مورد چگونگی جذابیت شهر لندن برای تجار جهانی و عقب نشینی فعالیت همگانی از آمستردام، که به عنوان مرکز تجارت جدید اتحادیه اروپا پس از Brexit ظهور کرد، ارائه خواهد داد.

سیاستمداران بدبین اروپا و پیشکسوتان امور مالی لندن “CityUnited” را تشکیل داده اند؛ اتاق فکری که ایده هایی را در مورد چگونگی رشد اقتصادی در انگلیسی مستقل ارائه می دهد. دانیل هادسون، رئیس CityUnited به رویترز گفت که نظر بانک انگلیس در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی قابل تحسین است اما روند کار باید تسریع شود.

هودسون گفت: “بانک انگلیس در مورد یک CBDC صحبت می کند اما باید در اولویت بالاتری قرار بگیرد زیرا این فناوری آینده را تشکیل می دهد و مزایای دیگری مانند سامان دهی آنی برای کاهش هزینه ها را به همراه خواهد داشت.”

هودسون كه هشدار داد این نوع از فناوری می تواند انگلستان را “از غافله عقب بیاندازد”، گفت: پیشرفت حاصل شده توسط چین در راه اندازی CBDC باید مقامات مالی انگلیس را نگران كند. وی در ادامه گفت:

“یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) باید بنیادی اساسی برای یک شهر رقابتی پس از Brexit باشد، در غیر این صورت چین از ما سبقت خواهد گرفت.”

با نزدیک شدن چین به صدور CBDC خود، شاهد پیشرفت چین در این زمینه از جمله صدور گذرنامه های بیومتریک مرتبط با کیف پول های دیجیتال یوان، همراه با بسیاری از پروژه های آزمایشی دیگر بوده ایم. اگرچه چین اولین کشوری نیست که CBDC صادر می کند (این افتخار نصیب باهاما می شود) اما تأثیر اقتصادی جهانی CBDC چینی می تواند بسیار بیشتر باشد.

انتظار می رود در آینده ای نزدیک شهرهای دیجیتال و بدون پول نقد در چین خود نمایی کنند و همچنین یوان دیجیتال به عنوان بخشی از بازی های المپیک زمستانی پکن در سال 2022 مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

منبع: cointelegraph

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420