اعضای بزرگترین سازمان بین دولتی جهان در پی معاملات با ارزهای ملی خود هستند

اعضای بزرگترین سازمان بین دولتی جهان در پی معاملات با ارزهای ملی خود هستند

سازمان همکاری شانگهای در حال آمادگی برای کنارگذاشتن دلار آمریکا و روی‌آوردن به تسویه حساب با ارزهای ملی کشورهای عضو خود است.

گریگوری لوگوینوف معاون دبیرکل این اتحادیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی دولتی بلاروس 1 اظهار داشت: «یک نقشه‌راه برای رسیدن به تسویه با ارزهای ملی در حال تدوین است». همچنین به نقل از خبرگزاری اینترفاکس، این دیپلمات روسی تاکید کرد که تلاش ها در این راستا “جدی و اساسی” است. لوگوینوف خاطرنشان کرد: «این فرآیند ساده نیست زیرا متأسفانه دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی در سیستم های پول ملی به‌شدت ریشه دوانده‌است». او توضیح داد که برای کنارگذاشتن کامل دلار، هنوز کارهای زیادی باید انجام شود و راه بسیار زیادی در پیش است.

سازمان همکاری شانگهای که در سال 2001 در شانگهای به عنوان یک اتحاد سیاسی، اقتصادی و دفاعی تأسیس شد، بزرگترین سازمان منطقه ای جهان است که تقریباً 60 درصد از خاک اوراسیا و همچنین 40 درصد از جمعیت کره زمین را پوشش می دهد. گفتنی است چین، روسیه، هند، پاکستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان در حال حاضر عضویت کامل را در سازمان همکاری شانگهای دارند. در حالی که بیش از دوازده کشور دیگر از جمله ایران، عربستان سعودی و ترکیه از ناظران و شرکای آن هستند.

در آخر گریگوری لوگوینوف خاطرنشان کرد، علیرغم جدایی برنامه‌ریزی‌شده از دلار، معرفی یک ارز واحد هنوز توسط اعضای سازمان همکاری شانگهای در نظر گرفته‌نشده‌است.

منبع bitcoin.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست