معرفی گزینه‌های جدید برای کسانی که ایردراپ زی‌کی‌سینک و لیرزیرو را از دست دادند

معرفی گزینه‌های جدید برای کسانی که ایردراپ زی‌کی‌سینک و لیرزیرو را از دست دادند

دو ایردراپ مورد انتظار امسال در فضای ارزهای دیجیتال، یعنی توکن شبکه‌های لایه 2 زی‌کی‌سینک (ZKsync) و پروتکل لیرزیرو (LayerZero)، بالاخره به پایان رسیدند. حال در این متن قرار است به سراغ سایر گزینه‌های مهم و جدید ایردراپ برویم.

هفته گذشته، کوین‌های ZK و ZRO با فهرست‌بندی در بزرگترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال بین اولین پذیرندگان یا کاربران این دو پروژه توزیع شدند. با وجود نارضایتی عده‌ای از کاربران و فعالان در این شبکه مبنی بر سوددهی محدود این پروژه‌ها، باید توجه داشت که هم ZKsync و هم LayerZero پول زیادی به اعضای جامعه خود اهدا کردند.

به طور دقیق زی‌کی‌سینک 3.68 میلیارد ZK (17.5٪ عرضه کل) در میان 695232 آدرس به ارزش کل 1.08 میلیارد دلار توزیع کرد. همچنین لیرزیرو 85 میلیون واحد ZRO (8.5٪ عرضه کل) را در میان 1.28 میلیون آدرس واجد شرایط به ارزش کل 382 میلیون دلار اهدا کرد.

البته مشکلی که موجب نارضایتی کاربران شد، اشتیاق بیش از حد ناشی از ارزش‌گذاری‌های چند میلیارد دلاری بود. این امر منجر به شرایط «مشارکت بیش از حد» شد که اجرای یک توزیع صادقانه را برای خود پروژه‌ها غیرممکن می‌کند که بتواند به کاربران، شرکا، سرمایه‌گذاران خطرپذیر و تیم توسعه پاداش دهد.

همین موضوع احتمالاً موجب می‌شود که بسیاری (به خصوص کاربران خارج از کشور) از این پروژه‌ها ناامید شوند و درنتیجه فرصت خوبی برای دریافت ایردراپ‌های ارزشمند به وجود می‌آید.

به سراغ کدام ایردراپ‌ جدید برویم؟

هنوز هم پروژه‌های پتانسیل دار دیگری وجود دارند که برای کاربرانشان (به خصوص در ایران) سودهای بزرگی به همراه بیاورند. در پیش رو ایردراپ‌های Scroll و Linea را داریم که هر دو شبکه‌های لایه ۲ اتریوم هستند. این دو کمپین‌های امتیازی Scroll Sessions و Linea Surge را راه‌اندازی کرده‌اند و بنابراین از هم‌اکنون تا پایان سال میلادی پروژه‌های با پتانسیل سوددهی بالایی محسوب می‌شوند.

در این مورد، تبلیغات اغراق آمیز نیست و به نظر نمی‌رسد که مشارکت در این پروژه‌ها “افراطی” باشد، بنابراین می‌توانیم انتظار پاداش مناسبی داشته باشیم.

Scroll در واقع یک پروتکل ری‌استیکینگ و رقیب ایگن‌لیر (Eigenlayer) محسوب می‌شود. Linea یک هایپرچین است که بر روی شبکه زی‌کی‌سینک ساخته شده‌است. هر دو دارای پشتیبان‌های قوی و فناوری زیربنایی بسیار خوب هستند.

برای شرکت و واجد شرایط‌شدن دراین ایردراپ‌ها، کافی است در وب‌سایت‌های رسمی آن‌ها استیک کنید (مقداری از ارز دیجیتال آن‌ها را خریداری و قفل کنید). سپس منتظر بمانید تا توکن‌های حاکمیتی مربوطه عرضه شوند. مقدار پاداش مشخصاً به ارزش استیک و زمان آن بستگی دارد.

سایر ایردراپ‌های آتی که می‌توانند رضایت کاربران را به همراه داشته باشند عبارتند از: ایگن‌لیر فاز 2 (EigenLayer -Phase 2)، سوئل (Swell)، زورا (Zora)، اتنا (Ethena)، هایپرلین (Hyperlane)، دی‌بریج (Debridge)، لیر تری (Layer3)، براچین (Berachain)، کوی فایننس (Koi Finance).

حالا شما چند ایردراپ جدید به ما معرفی کنید.

منبع: en.cryptonomist

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427