علت رد شدن شکایت بلاکچین بلورین توسط دیوان عدالت اداری چه بود؟

علت رد شدن شکایت بلاکچین بلورین توسط دیوان عدالت اداری چه بود؟

هفته گذشته گزارش شد که دیوان عدالت اداری رأی به تأیید اقدام مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در تعلیق یکی از سایت‌های بزرگ بلاکچین و رد ادعاهای این کسب‌وکار و پرداختیار داد.

به گفتهٔ ندا حیدری مقدم، مدیر واحد حقوقی اینماد، سال گذشته اینماد ارائه درگاه پرداخت اینترنتی توسط شرکت‌های پرداختیار به عنوان مرحله دوم اجرای تکالیف آئین‌نامه اجرایی قانون مبارزه با پولشویی را لازم دانست. سایت بلاکچین بلورین (crystalblock.ir) که از بزرگترین پرداختیار (از نظر گردش مالی) سرویس پرداخت دریافت می‌کرد، با اظهار خلاف واقع فعالیت تحت عنوان “خدمات فناوری اطلاعات” اقدام به دریافت اینماد به صورت سیستمی کرد. ظرف کمتر از یک هفته با نظارت‌های اینماد تخلف این کسب‌وکار مبنی بر مغایرت نوع فعالیت شناسایی شد. همچنین پس از ثبت اخطار نظارتی و عدم اقدام اصلاحی توسط کسب‌وکار، اینماد آن بعد از سه مرحله اطلاع‌رسانی تعلیق شد. بلاکچین بلورین پس از این تعلیق اقدام به اعتراض رسانه‌ای گسترده علیه اینماد و طرح شکایت در دیوان عدالت اداری کرد.

پس از ابلاغ شکایت به این مرکز، لایحه دفاعیه تنظیم و به دیوان عدالت اداری ارائه شد و دیوان نیز با توجه به دفاعیات و استدلال‌های قانونی مطرح‌شده، رأی به رد شکایت مطرح‌شده و قانونی بودن اقدام مرکز تتا در تعلیق اینماد کسب‌وکارهای حوزه کریپتو صادر کرد.

منبع: mehrnews

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست