معرفی استاندارد توکن DRC-20 دوج کوین

معرفی استاندارد توکن DRC-20 دوج کوین

امکان حک‌شدن داده‌ها مانند متن، تصویر، ویدیو و غیره بر روی بلاکچین دوج کوین نیز از طریق معرفی استاندارد توکن DRC-20 فراهم شده‌است. این دقیقاً همان اتفاقی است که برای اولین بار با معرفی پروتکل اردینالز و استاندارد توکنی BRC-20 رخ داد.

توکن DRC-20 چیست؟

توکن‌های DRC-20 در ۹ می عرضه شدند و از تنظیمات فنی مشابه توکن‌های BRC-20 پیروی می‌کنند. مانند استاندارد BRC-20، مصنوعات دیجیتال (مانند کتیبه‌ها) روی هر یک از کوچک‌ترین واحدهای تقسیم‌ناپذیر DOGE، معروف به الون‌ها، که از هرکدام 100.000.000 در یک توکن دوج کوین وجود دارد، ضرب می‌شوند.

کتیبه‌ها می‌توانند حاوی «محتوای دلخواه» باشند که مصنوعات دیجیتالی بومی دوج کوین را ایجاد می‌کند؛ ویژگی‌هایی که شامل توکن‌های مثلی و غیر مثلی (NFT) بدون زنجیره جانبی یا توکن جداگانه است.

در اینجا به جای اردینالز اصطلاح دیگری یعنی دوجینالز (Doginals) وجود دارد. در واقع دوجینالز جایگزینی ارزان‌تر و سریعتر برای پروتکل اردینالز بیت کوین است. باید بگوییم در واقع به میم کوین‌های شبکه دوج کوین دوجینالز می‌گویند.

تعداد تراکنش‌های روزانه شبکه دوج کوین به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافته و اخیزاً به بالاترین حد خود، یعنی بیشتر از ۷۹۱۰۰۰ تراکنش رسیده است. وب‌سایت «BitInfoCharts» اعلام کرده‌است که این تعداد رکورد جدیدی در شبکه دوج کوین محسوب می‌شود و حتی بیشتر از شبکه بیت کوین است. این رشد قابل‌توجه تا حد زیادی به‌خاطر کاربرانی ایجاد شده است که با استفاده از چهارچوب‌ها متاثر از پروتکل اردینالز بیت کوین، میم کوین‌های خود را در شبکه دوج‌ کوین ایجاد می‌کنند.

در حالی که توکن‌های DRC-20 فرصت‌هایی را ارائه می‌دهند، نگرانی‌هایی در مورد ایجاد توکن‌های با کیفیت پایین در شبکه دوج کوین و افزایش ترافیک شدید در آن وجود دارد.

نحوه ساخت توکن دوجینالز

تنها با چند مرحله ساده و حداقل سرمایه، هر کسی می تواند توکن‌های DRC-20 خود را ضرب کند.

مرحله 1: ساخت یک dpalwallet

اولین قدم، ایجاد یک dpalwallet است. ابزاری ضروری برای تعامل با اکوسیستم DRC-20. به dpalwallet.io بروید و مراحل استاندارد دانلود کیف پول، ایجاد حساب کاربری، تنظیم رمز عبور و ذخیره ایمن عبارت اولیه خود را مشاهده کنید.

مرحله 2: دوج کوین را به کیف پول خود واریز کنید

برای شروع، به مقداری Doge در کیف پول خود نیاز دارید. شما می توانید آن را از هر صرافی ارز دیجیتالی واریز کنید.

مرحله 3: ضرب توکن

روی نماد ربات در dpalwallet خود کلیک کنید. روی دکمه “Ordinals” ضربه بزنید. گزینه “Mint Ordinals” را انتخاب کنید. کد ارائه‌شده را وارد کنید.

مرحله 4: تایید تراکنش

پس از ثبت توکن های خود، باید تراکنش را تأیید کنید تا فرآیند ضرب‌کردن نهایی شود. پسورد کیف پول خود را واردکرده و تایید را ادامه دهید. می توانید وضعیت تراکنش خود را در chain.so/DOGE پیگیری کنید.

مرحله 5: دریافت و تأیید توکن‌های خود

پس از تکمیل فرآیند ضرب کردن، توکن‌های جدید DRC-20 شما مستقیماً به کیف پول شما ارسال می‌شوند. برای اطمینان از ورود آنها، بخش “Ordinals” را در dpalwallet خود بررسی کنید.

نکات کلیدی

قبل از ساخت توکن‌های DRC-20، مهم است که چند نکته را در نظر داشته باشید:

  • مجموع عرضه کل توکن‌های DRC-20 مشخص نیست.
  • در حال حاضر هیچ بازاری برای فروش توکن موجود نیست.
  • توکن‌های DRC-20 می‌توانند ارزش صفر دلاری داشته باشند.
  • فقط مقداری را سرمایه گذاری کنید که ریسک از دست‌دادن آن رامی‌پذیرید. مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری، احتیاط و تصمیم گیری آگاهانه بسیار مهم است.

در حالی که توکن‌های DRC-20 یک فرصت هیجان‌انگیز در شبکه دوج هستند، مهم است که با یک ذهنیت باز و اطلاعات کافی به آن‌ها وارد شویم. بازار کریپتو به دلیل نوساناتش شناخته شده‌است و پروژه های جدید می توانند غیرقابل پیش بینی باشند. قبل از سرمایه گذاری، تحقیقات کاملی انجام دهید و ریسک‌های موجود را در نظر بگیرید.

منبع dailycoin.com captainaltcoin.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.