معرفی ارز دیجیتال اوشن (Ocean)

اوشن (Ocean) یک پروتکل منبع باز است که هدف آن کمک به مشاغل و افراد برای تبادل و کسب درآمد از داده‌ها و خدمات مبتنی بر داده است.

پروتکل اوشن که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است از دیتاتوکن‌ها (datatoken) برای دسترسی به مجموعه داده‌ها استفاده می‌کند. سپس توکن‌ها توسط کاربرانی که نیاز به دسترسی به اطلاعات دارند، بازخرید می‌شوند.

اوشن به دنبال این است که مجموعهٔ داده‌های پلتفرم خود را بدون اینکه اطلاعات را از دسترس افرادی که آن ‌را در اختیار دارند، خارج کند به استارتاپ‌ها، کاربران و محققان ارائه دهد. اوشن برای تسهیل تبادل داده‌ها بین کاربران ساخته شده و کاربرانی را که به اطلاعات نیاز دارند یا منابعی برای ذخیره داده‌ها ندارند، با کسانی که منابع و اطلاعات موثقی دارند یا منابعی برای ذخیره اطلاعات دارند، وصل می‌کند.

در ازای این کار اوشن، به ارائه دهندگان داده‌ها، ارز دیجیتال بومی خود به نام اوشن می‌دهد. توکن اوشن به منظور اعتبارسنجی بهترین دیتاتوکن‌ها طراحی شده و به کاربران امکان مشارکت در مدیریت و خرید و فروش داده‌ها را فراهم می‌کند. بازار اوشن یا به اصطلاح اوشن‌مارکت که توسط تیم اوشن ایجاد شده ، مکانی است که در آن دیتاتوکن‌ها به صورت عمومی برای تجارت کاربران  در دسترس قرار گرفته است.

پروتکل‌ اوشن در سال ۲۰۱۷ توسط بروس پون (Bruce Pon) و ترنت مک‌کانهی (Trent McConaghy) ساخته شده است. این پروژه توسط بنیاد پروتکل اوشن مستقر در سنگاپور و سازمان خودگردان غیرمتمرکز اوشن به نام اوشن‌دائو (OceanDAO) پشتیبانی‌ می‌شود. در حال حاضر این توکن رتبه ۱۵۴ کوین‌مارکت‌کپ را به خود اختصاص داده و قیمت هر واحد آن ۰.۵۳ دلار و ارزش بازار توکن اوشن بیش از ۳۲۵ میلیون دلار می‌باشد.

منبع: kraken.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

مطالب پر بازدید

.

فهرست