هوش مصنوعی میدجرنی (Midjourney) چیست؟ با تایپ چند کلمه ساده هر تصویری که در ذهنتان هست را بسازید

هوش مصنوعی میدجرنی (Midjourney) چیست؟ با تایپ چند کلمه ساده هر تصویری که در ذهنتان هست را بسازید

شاید خلق و طراحی تصاویر روزی یکی از کارهای پرزحمت و وقت‌گیر برای هر شخصی حساب می‌شد. حتی هنوز هم بسیاری از صاحبان مشاغل برای پیاده‌سازی ایده‌های ذهنی خودشان هزینه‌های هنگفتی برای ساخت یک تصویر یا لوگو می‌پردازند. اما حضور هوش مصنوعی در زندگی ما روز به روز پررنگ‌تر می‌شود. هوش مصنوعی میدجرنی (Midjourney) یکی از آن مواردی است که با تولید عکس‌های واقع‌گرایانه یا فانتزی و یا در هر قالب دیگری که دلخواه ما باشد، پتانسیل زیر و رو کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی کاربران اینترنت را دارد.

هوش مصنوعی Midjourney چیست؟

ساخت آثار هنری با استفاده از هوش‌های مصنوعی و تبدیل متن به عکس با ابزارهای خودکار، یکی از داغ‌ترین جنبه‌های فناوری در ماه‌های اخیر بوده‌است. هوش مصنوعی Dall-E شرکت اوپن ای‌آی (OpenAI) یکی از بهترین نمونه‌های چنین ابزارهایی است که خروجی آن از دقت بالایی بهره می‌برد. با‌این‌حال محصول گفته‌شده به‌شکل رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار ندارد و معمولاً کاربران برای شروع کار به سراغ گزینه‌های دیگری مثل هوش مصنوعی میدجرنی یا Craiyon می‌روند.

میدجرنی یک پلتفرم هوش مصنوعی مولد است که به کاربران اجازه می دهد آثار هنری منحصر به فردی مانند شخصیت‌ها، تصاویر و نقاشی را از طریق پیام‌های متنی کوتاه یا همان پرامپت تولید کنند.

برخلاف سیستم‌های هوش مصنوعی مبتنی بر قوانین سنتی که برای کارهای خاص طراحی شده‌اند، پلتفرم‌های هوش مصنوعی مولد از الگوریتم‌های پیشرفته، معمولاً مبتنی بر تکنیک‌های یادگیری عمیق، برای تولید مستقل خروجی‌های جدید و مرتبط با موضوع استفاده می‌کنند. وب‌سایت Midjourney خود را به‌عنوان یک آزمایشگاه تحقیقاتی مستقل توصیف می‌کند که رسانه‌های جدید فکری را بررسی می‌کند و قدرت تخیل نوع بشر را گسترش می‌دهد.

آموزش کار با هوش مصنوعی میدجرنی

هوش مصنوعی میدجرنی بر بستر پلتفرم دیسکورد فعالیت دارد و نرم‌افزار یا وب‌سایت جداگانه‌ای برای بهره‌مندی از قابلیت‌های آن در نظر گرفته نشده‌است. دلیل این امر تأکید سازندگان پروژه به اجتماعی‌محور بودن آن است. به‌طوری که کاربران می‌توانند تصاویر ساخته‌شده توسط دیگر افراد را مشاهده کنند و از توضیحات آن‌ها برای ساخت خروجی‌های دیگر الهام بگیرند.

از 12 ژوئیه 2022 نسخه بتای آن در دسترس عموم قرار گرفته‌است و کاربران می‌توانند با استفاده از پرامپت‌های ساده در ربات‌های دیسکورد میدجرنی آثار هنری با کیفیت بالا ایجاد کنند.

مراحل استفاده از این هوش مصنوعی تصویرساز

  1. برای شروع کار با مراجعه به وب‌سایت com یک حساب کاربری رایگان برای خود ایجاد کنید و وارد آن شوید. دیسکورد در قالب نسخه تحت وب و اپلیکیشن دسکتاپ یا موبایل در دسترس قرار دارد.
  2. وارد وب‌سایت com شوید و روی گزینه Join the beta کلیک کنید. با زدن گزینه گفته‌شده، به‌صورت خودکار یک دعوتنامه در دیسکورد برای شما ارسال می‌شود.
  3. درخواست دعوت دریافتی در دیسکورد را با زدن گزینه Accept Invite در اپلیکیشن یا نسخه تحت وب، قبول کنید و سپس گزینه Continue to Discord را انتخاب نمایید.
  4. بعد از بازشدن اپلیکیشن دیسکورد به‌شکل خودکار، روی آیکن Midjourney (قایق سفید) از پنل سمت چپ کلیک نمایید.
  5. در داخل کانال‌های Midjourney به‌دنبال عنوان Newcommer Rooms بگردید و سپس یکی از آن‌ها را مثلاً newbies 101 را انتخاب کنید. اکنون قادر خواهید بود از قابلیت تبدیل متن به عکس این ابزار استفاده کنید؛ اما همان‌طور که در قبل اشاره شد، توجه داشته باشید که تنها ۲۵ تصویر رایگان در اختیار شما قرار می‌گیرد.
  6. در داخل چت باکس اتاق انتخاب‌شده، عبارت imagine/ را تایپ کنید. پس از وارد‌کردن این دستور، قادر خواهید بود توضیحات موردنظر را که می‌خواهید به تصویر تبدیلشان کنید، وارد کنید. هرچه جزئیات بیشتری در اختیار هوش مصنوعی قرار دهید، نتیجه مطلوب‌تری هم دریافت خواهید کرد.
  7. پس از اتمام نوشتن توضیحات، کلید Enter را بزنید تا پیام ارسال شود.

کمی صبر کنید تا فرایند ساخت تصاویر براساس توضیحات واردشده به اتمام برسد. پس از اتمام آن، چندین حالت مختلف از تصاویر ایجادشده توسط هوش مصنوعی برای شما در قسمت گفت‌وگو ارسال می‌شود.

به عنوان مثال، این پرامپت را در نظر بگیرید: /imagine: «استخراج بیت کوین در رنگ‌های روشن با ظاهری انیمیشنی».

ستخراج بیت کوین در رنگ‌های روشن با ظاهری انیمیشنی

مثال دیگری از پرامپت «عناصر بلاکچین اتریوم در یک محیط تکنولوژی مدرن»، نتیجه زیر را نشان داد:

عناصر بلاکچین اتریوم در یک محیط تکنولوژی مدرن

چقدر طول می‌کشد تا میدجرنی یک تصویر تولید کند؟

به طور متوسط، Midjourney حدود یک دقیقه طول می‌کشد تا چهار گزینه تصویری ایجاد کند. با این حال، این زمان همیشه ثابت نیست، و اگر کسی بخواهد یک تصویر ارتقا یافته یا یک خروجی با نسبت ابعاد غیر مربعی داشته باشد، زمان ممکن است افزایش یابد.

طرح های اشتراک میدجرنی دارای دو حالت سریع و آرام هستند که سرعت تولید را مطابق طرح مشترک تغییر می‌دهد. در حالت سریع، انتظار در صف پشت سر دیگران وجود ندارد. با این حال، حتی گران‌ترین طرح‌های پولی دارای محدودیت ماهانه در تعداد تصاویر تولیدشده در حالت سریع هستند. در حالت آرام، درخواست های تصویر وارد یک صف انتظار می‌شود. ساخت عکس در این حالت می‌تواند بین یک تا 10 دقیقه طول بکشد.

چگونه تصاویر میدجرنی را ذخیره کنیم، و مالک آن‌ها چه کسی است؟

برای ذخیره تصویر تولیدی در Midjourney، روی تصویر کلیک کنید تا در اندازه اصلی باز شود و سپس کلیک راست کرده و گزینه Save image را انتخاب کنید. در تلفن همراه، انگشتتان را روی تصویر نگه دارید و سپس روی نماد دانلود در گوشه بالا سمت راست بزنید.

میدجرنی به کاربران این امکان را می‌دهد که تمام تصاویر ایجادشده قبلی، از جمله پرامپت‌های مورد استفاده برای تولید آن‌ها را مشاهده کنند. برای دسترسی به تصاویر Midjourney قبلاً ایجادشده در دیسکورد، به تب Discord Inbox “Mention” بروید و تصاویر قبلی را دانلود کنید.

تصاویر Midjourney در دسترس عموم هستند و مالکیت آن منبع باز است. این پلتفرم خود را به عنوان یک جامعه باز توصیف می کند که به دیگران اجازه می دهد از تصاویر و پرامپت‌ها هنگام ارسال در یک محیط عمومی استفاده کرده و دوباره ترکیب کنند.

مزایای استفاده از Midjourney

میدجرنی هنرمندان را قادر می سازد تا سبک‌ها، مضامین و مفاهیم مختلف هنری را کشف کنند. خلاقیت را در خود و دیگران تقویت کنند و مرزهای اشکال هنری سنتی را جابه‌جا کنند. هنرمندان می‌توانند با پارامترها و تکنیک‌های متعددی کار کنند که منجر به خروجی‌های متنوع از ترکیب‌بندی‌های انتزاعی تا تصاویر واقعی می‌شود. به دلیل سرعت کار بالای هوش مصنوعی برای تولید تصاویر، در زمان صرفه جویی می‌شود.

علاوه بر این، ادغام با پلتفرم‌هایی مانند دیسکورد، جنبه‌های مشارکتی Midjourney را افزایش می‌دهد و به هنرمندان اجازه می‌دهد ایده‌ها، تکنیک‌ها و خلاقیت‌ها را در جامعه‌ای از افراد همفکر به اشتراک بگذارند.

علاوه بر جنبه هنری، میدجرنی برای ایجاد تصاویر محصولات، ایده‌ها، محتوای رسانه‌های اجتماعی، مارکتینگ، مجموعه‌های توکن‌های غیر مثلی (NFT)، معماری و موارد دیگر سودمند است.

منبع

https://cointelegraph.com/news/what-is-midjourney-and-how-can-you-use-it-to-create-ai-art

 

برچسب‌ها
هوش مصنوعی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427