ارز دیجیتال کین (KIN) چیست؟

کین (Kin) ارز دیجیتال مخصوص سرویس پیام‌رسان کیک (Kik) است. کین دراین پلتفرم پیام‌رسان کاربردهای ویژه‌ای دارد. کاربران می‌توانند با مشارکت در جامعه گستردهٔ کیک، توکن کین دریافت کنند و سپس آن توکن را برای کالاها و خدمات مختلف در بستر بلاکچین کیک خرج کنند.

ارز دیجیتال کین برای اولین بار در سپتامبر سال 2017 از طریق عرضه اولیه (ICO) راه‌اندازی شد و تقریباً 100 میلیون دلار سرمایه را در مدت زمان حدود دو هفته جمع‌آوری کرد. پس از راه‌اندازی ارز، بنیانگذاران کین اکوسیستم آن را “مخصوص گردهم آوردن مردم در یک ایدهٔ اقتصادی مشترک” توصیف کردند.

همچنین شبکه این ارز دیجیتال به عنوان یک بنیاد غیرمتمرکز برای سرویس‌های دیجیتالی عمل می‌کند. یکی از مزیت‌هایی که ارز دیجیتال کین دارد این است که از همان ابتدا بر خلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر یک پایگاه و شبکه کاربری آماده داشت. بستر پیام‌رسان کیک با میلیون‌ها کاربر فعال خود یک مزیت اساسی دیگر برای ارز دیجیتال کین به حساب می‌آید.

توکن‌های کین از طریق یک مدل درآمد مبتنی بر انگیزه به نام “موتور پاداش کین” (Kin Rewards Engine) وارد چرخه می‌شوند، که به توسعه‌دهندگان برای ایجاد تجربیات جذاب مبتنی بر ارزهای دیجیتال پاداش می‌دهد. این مدل اولین اقتصاد کاربر-توسعه‌دهنده را ایجاد کرده که مدلی برای کسب درآمد پایدار و منصفانه ارائه می‌کند.

در سال 2020، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) حکم داد که شرکت کیک با فروش توکن کین در سال 2017 قانون اوراق بهادار فدرال را نقض کرده و به پرداخت 5 میلیون دلار جریمه محکوم شد. با این حال، این سرویس پیام‌رسان نیازی به تعطیل کردن شبکهٔ ارز دیجیتال کین و همچنین ثبت نام Kin در SEC نداشته و بنابراین فروش کین هنوز هم می‌تواند انجام شود.

همانطور که گفتیم این ارز دیجیتال در سال 2017 با قیمت حدود 0.00011 دلار وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. از آن زمان تاکنون این ارز دیجیتال نوسانات قیمتی شدیدی را تجربه کرده است اما نتوانسته رشد قیمت خود را حفظ کند و دوباره با کاهش قیمت حتی به زیر قیمت عرضه اولیه خود رسیده است. در حال حاضر ارز دیجیتال کین با قیمت 0.000049 دلار معامله می‌شود.

 

منبع   coinmarketcap.com  investopedia.com

مطالب پیشنهادی

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

مطالب پر بازدید

.

فهرست