نهنگ‌ها در انتظار تایید ETF‌های اتریوم به خرید این ارز دیجیتال روی آورده‌اند

نهنگ‌ها در انتظار تایید ETF‌های اتریوم به خرید این ارز دیجیتال روی آورده‌اند

به گزارش لوک آن‌چین (Lookonchain)، از آنجایی که انتظار می‌رود درخواست‌ها برای ETF آتی اتریوم به زودی توسط SEC تایید شوند، نهنگ‌ها به طور قابل توجهی به خرید و انباشت این ارز دیجیتال روی آورده‌اند.

هجوم نهنگ‌ها برای خرید دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار

یکی از این نهنگ‌ها با آدرس کیف پول دیجیتال 0x7838 چهار روز پیش از صرافی بایننس 4288 اتر معادل 7.2 میلیون دلار برداشت و استیک کرد. یک نهنگ دیگر به آدرس 0x4b7B نیز 9530 واحد اتر به مبلغ 16 میلیون دلار را از بایننس برداشت و او نیز اترهای خود را استیک کرد.

تحلیلگران عقیده دارند هجوم نهنگ‌های اتریوم برای خرید و انباشت این ارز دیجیتال می‌تواند به دلیل درخواست‌های ثبت ETF اتریوم باشد. انتظار می‌رود کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تصمیم خود در مورد این درخواست‌ها را به زودی اعلام کند. اکثرا معتقدند که تأیید آن‌ها تقریباً قطعی است. از طرف دیگرگزارش شده‌است که هکر FTX نیز اخیرا پیش از محاکمه سم بنکمن فرید حدود ۳۸میلیون دلار اتریوم جابه‌جا کرده است.

این هکر در ۳۰ سپتامبر، برای اولین‌بار ۶٬۲۵۰ اتر به ارزش حدود ۱۰.۴۶میلیون دلار را در ۳ تراکنش انتقال داد. سپس در یک اکتبر (روز گذشته) حدود ۱۲٬۲۵۰ اتر دیگر به ارزش ۲۰.۵میلیون دلار را انتقال داد. شرکت تحلیلی «اسپات‌آن‌چین» با تأیید این گزارش‌ها، افزود که هکر تقریباً ۷٬۷۴۹ اتریوم به ارزش تقریبی ۱۳میلیون از طریق پروتکل‌های تورچین و ریل‌گان (RailGun) جابه‌جا کرده است. گفتنی است در سال گذشته و یک روز پس از اعلام ورشکستگی FTX، وی حدود ۴۰۰ میلیون دلار از این صرافی را به سرقت برد.

ویتالیک بوترین آینده اتریوم را چگونه می‌بیند؟

ویتالیک بوترین، خالق شبکه اتریوم در تاریخ ۳۰ سپتامبر درخصوص فرایند استیکینگ این ارز دیجیتال و بهبود آن اظهارات جالبی ارائه کرد. به‌گفته‌ وی اضافه‌شدن ویژگی‌های بیشتر به پروتکل اتریوم می‌تواند عملکرد این شبکه را در آینده بهبود بخشد و شانس غیرمتمرکزسازی را نیز افزایش دهد.

بخش مهمی از نگرانی بوترین در رابطه با لیکوئید استیکینگ است. در حال حاضر لیدو فایننس با سهم 32 درصدی خود بیشترین میزان اتریوم استیک‌شده را در اختیار دارد. در حالی که این مقدار میان اعتبارسنج‌های مختلف این پروتکل پراکنده‌شده اما بوترین از متمرکزشدن آن در شبکه اتریوم ابراز نگرانی کرده است.

منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.