ویتالیک بوترین خالق اتریوم در مورد نحوه کنترل و تسلط نهنگ‌ها در سرمایه‌گذاری می‌گوید

ویتالیک بوترین در مورد نحوه کنترل و تسلط نهنگ‌ها در سرمایه‌گذاری می‌گوید

بسیاری از علاقه‌مندان به اتریوم نگران متمرکز شدن احتمالی اتریوم‌۲ هستند. به همین دلیل آن‌ها نگران تسلط  سرمایه‌داران دولتی هستند.

یکی از فعالان جامعه اتریوم بیکن‌چین (Ethereum Beacon Chain)، با نام مستعار سوپرفیزدات‌ات (Superphiz.eth) نگرانی خود را در مورد متمرکزسازی شبکه اتریوم ۲ ابراز کرد. او در توییتی گفت:

برایم سوال است که چه کسی اولین ارائه‌دهنده سهام خواهد بود که متعهد شود، بیشتر از ۲۲ درصد از اعتبارسنجی‌های بلاکچین را اجرا نکند؟‌ چه کسی امنیت شبکه بیکن‌چین را نسبت به سود خود ارجح می‌داند؟

این فعال اتریوم حدس می‌زند که اولین استخری که قدرت سهام۱ خود را برای مثال تا ۲۲ درصد از تعداد کل اعتبارسنجی‌ها محدود می‌کند، کدام باشد. محدودسازی اعتبارسنجی‌ها، سوددهی افراد را کم می‌کند اما برای کمک به شبکه و کاهش حمله ۵۱ درصد کمک می‌کند.

برای ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، منطقی به نظر می‌رسد که کارمزدها برای اعتبارسنج‌ها در استخرهای استیکینگ که بیش از 15 درصد از شبکه را کنترل می‌کنند، افزایش یابد. مثلاً اگر یک استخر استیکینگ بیش از ۱۵ درصد تراکنش‌ها را اعتبارسنجی می‌کند، باید انتظار داشت که کارمزد‌های آن افزایش یابد تا میزان اعتبارسنجی به زیر ۱۵ درصد برسد. زمانی که به زیر ۱۵ درصد رسید، هزینه کارمزد‌ها کاهش می‌یابد.

قدرت سهام: سهم اعتبارسنج‌هایی که در امضای تراکنش‌های اتریوم شرکت دارند.

منبع: u.today

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

مطالب پر بازدید

.

فهرست