Uniswap قراردادهاي V3 را در چهار شبکه آزمایشی Ethereum مستقر می کند

صرافي غیرمتمرکز پيشرو يعني Uniswap، از نزديك شدن يك گام به سوي آغاز نسخه وعده داده شده خود يعني “v3”  گفت و از استقرار موفقیت آمیز قراردادهای هوشمند V3 در همه شبکه های آزمایشي Ethereum خبر داد.

در اطلاعیه 21 آوریل، آزمایشگاه Uniswap تاكييد کرد که هسته اصلی پروتکل V3 و قراردادهای هوشمند پیرامونی در همه شبکه های آزمایش اصلي EthereumRopsten ، Rinkeby ، Kovan  و Goerli مستقر شده است.

آدرس های شبكه هاي آزمايشي به Github ارسال شده است و Uniswap به کاربران یادآوری می كند که آدرس ها نهایی نیستند و با به روزرسانی نهایی تیم این آدرس ها تغییر خواهند کرد. قراردادهای اصلی نسخه سه (V3) نیز در GitHub مستقر شده است.

یک باگ بانتي[1] در 23 مارس آغاز شد و حداکثر پاداش 500000 دلار را برای کشف اشکالات با شدت بالا در قراردادهای V3 قرار داد. طبق اعلام رسمی، انتظار می رود Uniswap v3 از تاریخ 5 مه در شبکه اصلی راه اندازی شود.

برخی از به روزرسانی های نسخه بعدی شامل چندین درجه کارمزد است که به تأمین کنندگان نقدینگی اجازه می دهد تا با پذیرفتن درجات مختلف خطر پاداش بگيرند. همچنین منحنی های پیوند سازنده بازار خودکار، به روز شده اند که موقعیت های فردی را در یک استخر واحد جمع می کنند تا یک منحنی ترکیبی برای خرید و فروش کاربران ایجاد کنند.

Uniswap V3 با توجه به نوسانات جفت ارز مورد نظر – سه ردیف هزینه جداگانه در هر جفت ارائه می دهد – 0.05٪ ، 0.30٪ و 1.00٪ – که محافظت بیشتری در برابر ضرر ناگهانی تأمین کنندگان نقدینگی ارائه می دهد.

علی رغم هزینه های بالای شبكه اتريوم که طبق گفته Etherscan به طور متوسط ​​در حال حاضر حدود 67.86 دلار برای مبادله توكن Uniswap است، DEX همچنان حجم بالایی از معاملات را به خود جلب می کند.

در 20 آوریل، بنیانگذار Uniswap، هیدن آدامز اعلام کرد که این پلت فرم برای اولین بار به 10 میلیارد دلار از حجم معاملات هفتگی رسیده است.

در زمان نوشتن اين خبر، توکن بومی DEX يعني UNI در طی 24 ساعت گذشته 6.8٪ بالاتر از معاملات CoinGecko معامله شده است. توكن های UNI در کمتر از 32 دلار معامله مي شوند و از بالاترین قیمت خود در 15 آوریل یعنی 39.20 دلار فاصله دارند.

[1]  برنامه باگ بانتی به دلیل گزارش باگ‌ها، به خصوص باگ‌هایی که باعث سو استفاده و آسیب پذیری می‌شوند، و اینکه در ازای گزارش این باگ‌ها افراد پاداش دریافت می‌کنند و یا به رسمیت شناخته می‌شوند، مورد توجه بسیاری از وب سایت‌ها و توسعه دهندگان نرم‌افزاری قرار گرفته‌است

 

منبع: cointelegraph

مطالب پیشنهادی

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

مطالب پر بازدید

.

فهرست