ترکیه 0.03 درصد مالیات بر تراکنش‌های ارز دیجیتال اعمال کرد

ترکیه 0.03 درصد مالیات بر تراکنش‌های ارز دیجیتال اعمال کرد

ترکیه، در حال آماده‌شدن برای وضع مالیات‌های جدید از جمله مالیات 0.03 درصدی بر تراکنش‌های ارز دیجیتال است.

این اقدام با هدف رسیدگی به کسری بودجه کشور ناشی از زلزله‌های سال 2023 انجام می‌شود. همچنین تغییر رویکرد در مقررات تراکنش‌های مالی را پیشنهاد می‌کند. بر اساس گزارش بلومبرگ، اعمال مالیات بر تراکنش در ترید ارز دیجیتال می‌تواند سود بادآورده قابل‌توجهی برای شرایط سخت اقتصادی ترکیه ایجاد کند. بلومبرگ نوشت:

«وزارت دارایی در حال بررسی یک مالیات 0.03 درصدی بر معاملات ارزهای دیجیتال است. این صنعت در میان سرمایه‌گذاران خرد ترکیه که به دنبال محافظت در برابر ضعف لیر و تورم افسارگسیخته هستند، محبوب شده‌است. طبق پیش‌بینی‌های رسمی، این اقدام سالانه 3.7 میلیارد لیر درآمد [برای این کشور] خواهد داشت.»

انتظار می رود اصلاحات مالیاتی پیشنهادی دولت ترکیه 226 میلیارد لیر (7 میلیارد دلار) تولید کند که معادل تقریباً 0.7 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور است. وزارت خزانه داری و دارایی به رهبری مهمت شیمشک پیش نویس این قانون را برای بحث پارلمانی تا پایان ماه ژوئن تهیه کرد.

دولت ترکیه علیرغم اینکه قبلاً برنامه ریزی برای مالیات بر ارزهای دیجیتال و سهام را رد کرده‌بود، اکنون در حال بررسی مالیات تراکنش های هدفمند برای اطمینان از مقررات مالی جامع است. در 5 ژوئن، شیمشک اظهار داشت که ترکیه قصد دارد “هیچ منطقه‌ای را بدون مالیات باقی نگذارد تا عدالت و اثربخشی در مالیات را تامین کند.”

منبع: cointelegraph

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427