ریزش قیمت توکن‌ها بلافاصله پس از لیست‌شدن در بایننس تردیدها را به سوی معاملات داخلی در این صرافی برده است

ریزش قیمت توکن‌ها بلافاصله پس از لیست‌شدن در بایننس تردیدها را به سوی معاملات داخلی در این صرافی برده است

معاملات داخلی یا معاملات کارمندان صرافی‌ها به موضوعی داغ در اکوسیستم کریپتو تبدیل شده‌است و اکنون بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان یعنی بایننس مورد شک و تردید کاربران با تغییر قیمت‌های شدید توکن‌ها پس از لیست‌شدن در آن، قرار گرفته‌است.

بر همین اساس کانر گروگان، یکی از مدیران صرافی کوین بیس (Coinbase)، در توییتر فعالیت معاملاتی چند کیف پول ناشناس را در 18 ماه گذشته اعلام کرد. ظاهراً کیف پول‌های ناشناس چندین توکن را دقایقی قبل از اعلام فهرست‌شدن آن‌ها در بایننس خریداری کردند و بلافاصله پس از لیست‌شدن، آنها را فروختند. اولین مورد در ارتباط با توکن Rar بود که یک کیف پول 900000 دلار چند ثانیه قبل از لیستینگ آن در بایننس خریداری کرد و دقایقی بعد کل آن را فروخت. همچنین به‌گفته گروگان کیف پول دیگری که بین 17 و 21 ژوئن حدود 78000 واحد توکن ERN خریداری کرده‌بود، بلافاصله پس از اعلام فهرست‌شدن آن‌ها را فروخت. این مدیر اجرایی کوین بیس می‌گوید چنین اتفاقی در مورد توکن TORN و RAMP نیز رخ داده‌است.

این فروش توکن‌های به‌موقع، صدها هزار دلار برای کیف پول‌های مذکور سود به‌همراه داشته‌است. دقت این معامله‌ها نشان می‌دهد که صاحبان کیف پول‌ها به اطلاعات داخلی بایننس در مورد زمان لیست‌شدن دسترسی دارند. گروگان حدس می‌زند که این احتمالاً می‌تواند از طرف «یک کارمند متخلف مرتبط با تیم فهرست‌بندی باشد که جزئیاتی در مورد اعلام دارایی‌های جدید در اختیار دارد و یا تریدری باشد که نوعی API برای نشت اطلاعات طراحی کرده است».

 

منبع cointelegraph.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست