رییس پلیس فتا از تشکیل بالغ بر 1300 پرونده کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال از ابتدای سال تاکنون خبر داد

رییس پلیس فتا از تشکیل بالغ بر 1300 پرونده کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال از ابتدای سال تاکنون خبر داد

سردار وحید مجید، رییس پلیس فتا فراجا به گزارش ایرانیتال و به نقل از ایلنا درباره کلاهبرداری‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال گفت: در سال ۱۳۹۹ بالغ بر ۲۷۲ مورد پرونده کلاهبرداری در حوزه ارز دیجیتال داشتیم. در سال ۱۴۰۰ این پرونده‌ها به ۲ هزار و ۲۹۳ مورد رسید و در ۵ ماهه ابتدای سال ۱۴۰۱ بالغ بر هزار و ۳۰۰ پرونده کلاهبرداری در تین حوزه تشکیل شده‌است.

وی با بیان اینکه ارزهای دیجیتال دو ویژگی دارند، ادامه داد: اولین ویژگی رمزارزها این است که به هیچ وجه به عنوان یک ابزار قانونی پرداخت بین متعاملین نباید مورد استفاده قرار بگیرد، چراکه پشتوانه قانونی ندارند. همچنین به عنوان ابزار تعهدآور پرداخت در شکایت‌های رسمی هم مورد استناد نباید باشند. رییس پلیس فتا فراجا با بیان اینکه در این حوزه خلاء قانونی وجود دارد، تصریح کرد: به دلیل همین مشکلات قانونی که وجود دارد، ما از مردم تقاضا داریم در معاملات‌شان از ارزهای دیجیتال استفاده نکنند.

سردار مجید همچنین درباره‌ارسال لینک‌های آلوده از طریق پیامک به افراد گفت: این لینک‌های آلوده از طریق پیامک به تلفن کاربر ارسال می‌شود و وقتی فرد این لینک را باز می‌کند، تلفن همراه فرد آلوده‌شده و مدیریت تلفن همراه در اختیار هکر قرار می‌گیرد و از این طریق هکر می‌تواند به لیست تلفن قربانی دست پیداکرده و اهداف مجرمانه خود ازجمله برداشت‌های غیرمجاز را از این طریق دنبال کند.

 

منبع  ilna.ir

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست