وزیر اقتصاد: نباید از بزرگ شدن کسب و کارهای ارز دیجیتال ترسید

وزیر اقتصاد: نباید از بزرگ شدن کسب و کارهای ارز دیجیتال ترسید

وزیر اقتصاد می‌گوید از صرافی‌های ارز دیجیتال انتظار دارد تا با خودتنظیم‌گری جلوی قیمت‌سازی‌ها در پلتفرم خود را بگیرند. او بیان داشت:« وظیفه ما رسمیت بخشیدن و بزرگ کردن کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال است و نباید از بزرگ شدن این شرکت ها ترسید.»

دولت ارز‌های دیجیتال را به رسمیت شناخته‌‌است

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی در نشست با فعالان کسب و کارهای تجارت الکترونیک گفت:« نمایندگان فعلی کسب و کارهای دیجیتال، فعالانی هستند که در دوره چرخش اقتصاد ایران فعالیت می‌کنند. فعالیت برای شما سخت‌تر است و این هزینه پیشگامی در این کسب و کارهاست. وقتی به شکل کامل‌تری وارد چرخه رو به جلو در حوزه اقتصاد دیجیتال و دانش‌بنیان شویم، شاهد نتیجه تلاش‌های شما خواهیم بود.»

وی افزود:« به سبب پیشگامی، کسب و کارهای کنونی در آینده جایگاه بالاتری خواهند داشت. کسب و کارهای کنونی به ویژه آنهایی که در زمینه خلق ارزش فعالیت دارند باید با روحیه و انرژی بالاتری به کار خود ادامه دهند. برخی از کسب و کارها ماهیت کسب و کارهای سنتی را تغییر می‌دهند. برخی از کسب و کارها عملکرد مثبت در اقتصاد دارند و در نتیجه این بخش هر چقدر بزرگتر شود به بزرگتر شدن اقتصاد کشور کمک می‌کنند.»

وزیر اقتصاد ادامه داد:« برخی از اظهار نظرات غیرتخصصی که در حوزه مالکیت صرافی‌های ارز دیجیتال مطرح شده‌بود از نظر قانون اساسی و شرع درست نیست. دولت و سایر ارگان‌ها هیچ گونه صحبتی نیز در این خصوص نکردند. البته همه کسب و کارهای دیجیتالی موظف هستند و به ارزش‌ها و قوانین جامعه تمکین کنند.»

سید احسان خاندوزی با بیان اینکه حاکمیت این مدل از کسب و کار را پذیرفته است گفت باید روند تغییرات را تسریع کنند. وی همچنین گفت دولت ارزهای دیجیتال را به رسمیت شناخته‌ و نیاز است باید به سمت قانون‌گذاری در این حوزه حرکت کنند.

منبع
برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.