تتر یک استیبل کوین با پشتوانه طلا و متصل به قیمت دلار عرضه کرد

تتر یک استیبل کوین با پشتوانه طلا و متصل به قیمت دلار عرضه کرد

اَلوی (Alloy) به معنای آلیاژ، نام استیبل کوین جدید شرکت تتر است که با پشتوانه طلا و متصل به قیمت دلار آمریکا عرضه می‌شود. این استیبل کوین که با نماد aUSDT شناخته‌می‌شود بر روی پلتفرم جدید Alloy by Tether قابل ضرب است.

به‌گفته این شرکت، وثیقه اَلوی قرار است استیبل کوین دیگر آن‌ها یعنی تتر گلد (XAUt) باشد. درواقع تتر گلد شکل دیجیتالی و کریپتوی طلای واقعی است و بنابراین از نوسانات قیمتی آن نیز پیروی می‌کند. به منظور اینکه اَلوی همانند پشتوانه خود نوسان قیمتی نداشته باشد، تتر آن را به شکل overcollateralized یا وثیقه‌مازاد تولید می‌کند. به این معنا که اَلوی حداقل پشتوانه‌ای با نسبت 1 به ۲ یا ۱ به ۳ توسط تتر گلد خواهد داشت.

اما قیمت این استیبل کوین جدید متصل به دلار آمریکا است. طبق تعریف تتر، توکن جدید یک دلار مصنوعی است که برای تقلید از ارزش و عملکرد دلار آمریکا طراحی شده‌است، بدون اینکه مستقیماً توسط آن پشتیبانی شود.

در شبکه اجتماعی X، این شرکت استیبل کوین جدید خود را اینگونه توصیف کرد: «اَلوی یک استیبل کوین با پشتوانه طلا متعلق به تتر است؛ دارایی‌های دیجیتالی که هدفشان ردیابی قیمت مرجع یک دارایی دیگر از طریق مکانیسم‌های تثبیت‌کننده متفاوت است.»

این کمپانی در ادامه نوشت:

«اَلوی این فرصت را برای هولدرهای بلندمدت فراهم می‌کند تا در معرض طلا قرار بگیرند، در حالی که به موازات آن یک دارایی مبتنی بر دلار را برای پرداخت‌ها و اقتصاد روزمره خود دریافت می‌کنند.»

این دلار مصنوعی را می توان با واریز XAUt از طریق یک قرارداد هوشمند و اوراکل‌های قیمت، ضرب کرد. بنابراین، کاربران می‌توانند با حفظ دارایی تتر با پشتوانه طلا، با aUSDT تراکنش انجام دهند.

گفتنی است aUSDT توسط شرکت‌های تابعه تتر، مون گلد (Moon Gold) و مون گلد السالوادور توسعه داده‌شد. پائولو آردوینو، مدیرعامل تتر گفت که Alloy by Tether بخشی از یک پلتفرم توکنیزه‌سازی دارایی در دنیای واقعی خواهد شد که اواخر امسال راه‌اندازی می‌شود.

منبع: cointelegraph

برچسب‌ها
تتر

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.