ترافورم لبز با پرداخت جریمه 4.4 میلیارد دلاری به SEC موافقت کرد

ترافورم لبز با پرداخت جریمه 4.4 میلیارد دلاری به SEC موافقت کرد

ترافورم لبز (Terraform Labs)، با توافق بر سر پرداخت جریمه دعوی مدنی خود با کمیسیون بورس آمریکا را حل و فصل می‌کند. قرار شده‌است که این شرکت تقریباً 4.47 میلیارد دلار به SEC پرداخت کند.

این رقم شامل جریمه جبران کسب درآمد نامشروع  به مبلغ 3.6 میلیارد دلار، جریمه مدنی 420 میلیون دلار و هزینه‌های شکایت قانونی نزدیک به 467 میلیون دلار است. این توافق پس از آن حاصل شد که ترافورم لبز و یکی از بنیانگذاران آن توسط هیئت منصفه مسئول فروپاشی اکوسیستم ترا شناخته‌شد. این فروپاشی 40 میلیارد دلار از دارایی‌های سرمایه‌گذاران را از بین برد.

مطابق با طرح تسویه حساب، دو کوان، مدیرعامل سابق ترافورم لبز، 110 میلیون دلار جریمه جبران کسب درآمد نامشروع ، 80 میلیون دلار جریمه مدنی و تقریباً 14.3 میلیون دلار هزینه‌های شکایت قانونی دارد. این پرونده همچنین تصریح کرد تمام دارایی‌های کریپتو متعلق به بنیاد لونا و تمام دارایی‌های توکن شبکه پیث (Pyth) متعلق به کوان باید برای پوشش هزینه جریمه‌های مذکور منتقل شود.

باید اشاره داشت SEC در سال 2023 شکایتی علیه ترافورم لبز تنظیم کرد. سپس این شرکت و موسس آن، دو کوان را به فروش اوراق بهادار ثبت‌نشده و کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران پس از فروپاشی اکوسیستم ترا متهم کرد.

در سال 2022، استیبل کوین الگوریتمی TerraUSD شروع به نشان‌دادن نشانه‌هایی از بی ثباتی کرد.  به دنبال آن فرار سرمایه‌گذاران از اکوسیستم ترا رخ داد که اساساً به یک ورشکستگی عظیم تبدیل شد. اندکی پس از آنکه ترس‌های گسترده در مورد اکوسیستم ترا بازار را فرا گرفت، TerraUSDارزش دلاری خود را از دست داد و سقوط کرد. که منجر به ضرر میلیارد دلاری برای هولدرهای آن شد.

منبع: cointelegraph.com

برچسب‌ها

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427