دیپ فیک تِن‌سِنت کلاود به ازای 145 دلار از هر شخصی یک ویدیوی ساختگی می‌سازد

دیپ فیک تِن‌سِنت کلاود به ازای 145 دلار از هر شخصی یک ویدیوی ساختگی می‌سازد

تن‌سنت کلاود (Tencent Cloud)، بازوی ارائه‌دهنده خدمات ابری غول فناوری چینی تن‌سنت، یک پلتفرم جدید راه‌اندازی کرده‌است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا بر اساس یک کلیپ ویدیویی سه دقیقه‌ای و 100 فایل صوتی، از هر فردی دیپ فیک بسازند.

ابزار دیپ فیک تن‌سنت کلاود از قابلیت‌های هوش مصنوعی داخلی این شرکت برای بازسازی ویدیوهای جعلی از یک فرد استفاده می‌کند. قابل ذکر است کلاهبرداران به طور گسترده‌ای از ویدیوهای دیپ فیک برای گمراه‌کردن سرمایه‌گذاران با جعل هویت چهره‌های برجسته استفاده کرده‌اند. در سال 2022 ایلان ماسک، نسبت به افزایش تعداد دیپ‌فیک‌هایی که کلیپ‌های تصویری ساختگی او را برای ترویج کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال تولید می‌کنند، هشدار داد. اکنون طبق گزارش رسانه چینی جیمیان، سرویس تن‌سنت کلاود می‌تواند خود را با ویدیوهای سه دقیقه‌ای و 100 کلیپ صوتی از یک نفر آموزش دهد تا در عرض 24 ساعت یک ویدیوی دیپ فیک قانع‌کننده تولید کند. هزینه ایجاد چنین کلیپی تقریباً 1000 یوان چین یا 145 دلار است.

البته گفتنی است که خود شرکت تن‌سنت قصد دارد از این سرویس برای ساخت آگهی‌های تبلیغاتی پخش مستقیم در چین استفاده کند. گزارش جیمیان نشان می‌دهد که سایر کاربردهای این تکنولوژی ممکن است برای پزشکان، وکلا و سایر متخصصان باشد.

منبع cointelegraph.com

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

فهرست