آغاز رسمی فاز آزمایشی ریال دیجیتال و ورود گسترده بانک‌ها به این حوزه از 20 فرودین 1402

آغاز رسمی فاز آزمایشی ریال دیجیتال و ورود گسترده بانک‌ها به این حوزه از 20 فرودین 1402

فاز آزمایشی رسمی ریال دیجیتال از تاریخ ۲۲ اسفند آغاز شده است و همچنین از ۲۰ فروردین سال 1402 مجوز توسعه بازار و افزایش دامنه مشتریان برای بانک‌ها صادر خواهد شد.

این خبر را محمد رضا مانی یکتا، معاون اداره نظام پرداخت بانک مرکزی جمهوری اسلامی، در نهمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک اعلام کرد. او در مصاحبه اخیر خود گفت ریال دیجیتال، یک پروژه مهم بانک مرکزی است. آموزش، آگاهی، فرهنگ‌سازی، آموزش‌های تخصصی مرتبط با شبکه بانکی، از جمله اهدافی است که باید گام به گام تعریف شوند و به آنها برسیم. وی افزود خود پروژه نیز، از نظر فنی پیچیدگی‌های اجرایی متعددی دارد.

فاز آزمایشی غیررسمی ریال دیجیتال از ۱۵ شهریورماه با انتشار اولیه ریال دیجیتال شروع شد. این فاز تا اوایل اسفندماه طول کشید و در این مدت با تعداد بسیار محدود کاربران، ریال دیجیتال در سه بانک ملی، ملت و تجارت ارزیابی اولیه و اجرایی و آزمایش شد.

اکنون با توجه به توفیقاتی که در این مرحله وجود داشته است، ریال دیجیتال وارد فاز آزمایشی رسمی می‌شود. در این مرحله به ‌صورت تدریجی بانک‌ها اجازه خواهند داشت که تعداد کاربران را افزایش و دامنه خدمات در فضای ریال دیجیتال را توسعه دهند. مجوز توسعه بازار و افزایش دامنه مشتریان برای بانک‌ها از ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ صادر می‌شود.

منبع ibena

مطالب پیشنهادی

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

مطالب پر بازدید

.

ریپل چیست؟
ریپل چیست؟
ریپل یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال با سرعت تراکنش بالا و هزینه انتقال بسیار است.…
فهرست