سیرکل: استیبل کوین‌ها تا یک دهه آینده 10 درصد از پول رایج را تشکیل خواهند داد

سیرکل: استیبل کوین‌ها تا یک دهه آینده 10 درصد از پول رایج را تشکیل خواهند داد

به‌گفته جرمی آلیر، مدیرعامل شرکت عرضه‌کننده استیبل کوین سیرکل (Circle)، استیبل کوین‌ها می‌توانند 10 درصد از “پول رایج جهانی” را در ده سال آینده یا بعد از آن تشکیل دهند.

مسلماً این ادعایی جسورانه است. اما آلر به عوامل متعددی اشاره کرد که می‌توانند باعث گسترش تصاعدی در پذیرش استیبل کوین در «10 سال آینده» شوند. آلر در پستی در 19 ژوئن X توضیح داد:

“بیشتر بزرگترین  شرکت‌های پرداخت جهان به طور فعال از این فناوری استفاده می‌کنند و در حال بررسی چگونگی گسترش استفاده از آنها هستند. زیرا مزایای بلاکچین‌های عمومی و استیبل کوین‌ها برای همه آشکار می‌شود.”

آلیر می‌گوید اندازه این بازار «میلیاردها دلار» خواهد بود. استقرار دلارهای دیجیتال در بلاکچین می‌تواند وعده شمول افراد بدون حساب بانکی را برآورده کند. همچنین هزینه‌های حواله را کاهش دهد و تجارت فرامرزی یکپارچه را امکان پذیر کند.

او اشاره کرد که استیبل کوین‌ها به شکل فزاینده‌ای به عنوان پول دیجیتالی پذیرفته می‌شوند. همچنین افزود استیبل کوین‌ها تا پایان سال ۲۰۲۵ «بخش بزرگ‌تر و بزرگ‌تری» از بازار ۱۰۰ تریلیون دلاری پول الکترونیکی جهان را تشکیل خواهند داد.

داده‌های World Population Review نشان می‌دهد که بازار 162 میلیارد دلاری استیبل کوین در حال حاضر 0.2 درصد از اندازه بازار 80 تریلیون دلاری فعلی پول در جهان را تشکیل می‌دهد. پس انداز، بازار پول و حساب‌های جاری به ترتیب حدود 26.4 تریلیون دلار، 25 تریلیون دلار و 23.6 تریلیون دلار هستند، در حالی که 5 تریلیون دلار باقی‌مانده از چاپخانه‌ها به دست می‌آید.

برای اینکه پیش‌بینی 10 درصدی مدیرعامل سیرکل تا سال 2034 محقق شود، بازار استیبل کوین باید حداقل با نرخ رشد مرکب سالانه 47.7 درصد رشد کند. اگرچه این تخمین عاملی برای رشد 80 تریلیون دلاری بازار پول نیست.

منبع: cointelegraph.com

برچسب‌ها
استیبل کوین‌

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/iranital/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427