مقامات پولی سنگاپور تحقیقات خود را در رابطه با موارد استفاده از بلاکچین گسترش می‌دهند

مقامات پولی سنگاپور تحقیقات خود را در رابطه با موارد استفاده از بلاکچین گسترش می‌دهند

اداره پولی سنگاپور (MAS) اعلام کرد که قصد دارد موارد استفاده از امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) را در بلاکچین های عمومی بررسی کند.

این پروژه که به عنوان پراجکت‌گاردین (Project Guardian) شناخته می‌شود، با جی‌پی‌مورگان (JPMorgan)، مارکت‌نوت (Marketnote) و دی‌بی‌اس (DBS )همکاری دارد. هدف از این پروژه و همکاری، بررسی پتانسیل اقتصادی و موارد استفاده ارزش‌افزایی توکن‌سازی دارایی‌های دیجیتال است.

در بیانیه‌ای اداره پولی سنگاپور، توکن‌سازی را “فرایند نمایش دیجیتالی دارایی‌های با ارزش از طریق قرارداد هوشمند در یک بلاکچین” تعریف کرد. توکن سازی این امکان را فراهم می‌کند تا دارایی‌های گرانبها به صورت همتا به همتا از طریق اینترنت مبادله شوند. گفتنی است که پراجکت گاردین، برنامه‌های کاربردی در توکن‌سازی دارایی‌ها و امور مالی غیرمتمرکز را آزمایش می‌کند. همچنین موارد استفاده آزمایشی را در چهار حوزه توسعه می‌دهد. اولین مرحله آزمایشی، ایجاد یک استخر نقدینگی مجاز است که شامل ارائه اوراق قرضه و سپرده‌های توکنیزه می‌شود. مرحله دوم، ایجاد تراست انکور (trust anchor)، مرحله سوم توکن‌سازی و مرحله چهارم ایجاد امور مالی غیرمتمرکز یا به اصطلاح دیفای است.

هان‌کوئی‌خوان (Han Kwee Juan)، رئیس گروه برنامه ریزی و استراتژی در DBS، این آزمایشات را در بلاکچین حیاتی می‌داند. به عقیده وی امور مالی غیرمتمرکز، اعتبار سنگاپور را به عنوان یک مرکز مالی پیشرفته تضمین می‌کند.

منبع: theblockcrypto

لینک مطلب:

کپی شد

مطالب پر بازدید

.