کمیسیون بورس آمریکا تصمیم‌گیری برای مجوز عرضه ETF اسپات بیت کوین شرکت‌های بلک‌راک، اینوسکو و بیت‌وایز را به تأخیر انداخت

کمیسیون بورس آمریکا تصمیم‌گیری برای مجوز عرضه ETF اسپات بیت کوین شرکت‌های بلک‌راک، اینوسکو و بیت‌وایز را به تأخیر انداخت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تصمیم خود را در مورد ارائه مجوز به چندین پیشنهاد برای صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) مبتنی بر قیمت لحظه‌ای، از جمله درخواست شرکت بلک‌راک، را به تعویق انداخته‌است.

درخواست 7 شرکت برای عرضه ETF اسپات بیت کوین پاسخی از سوی SEC دریافت نکرده‌است

بر اساس گزارش‌ها در 28 سپتامبر، درخواست‌های ETF اسپات بیت کوین شرکت‌های اینوسکو (Invesco)، بیت‌وایز (Bitwise) و والکری (Valkyrie) نیز توسط SEC به تعویق افتاد. این در حالی است که جیمز سیفارت، تحلیلگر ETF بلومبرگ، انتظار دارد درخواست‌های فیدلیتی (Fidelity)، ون‌اِک (VanEck) و ویزدم‌تری (WidsomTree) نیز توسط کمیسیون بورس آمریکا به تاریخ دیگری موکول شود.

این تأخیرها دو هفته زودتر از موعد مقرر دوم برای بسیاری از متقاضیان رخ داد. آن‌ها انتظار داشتند از SEC تا 16 الی 19 اکتبر پاسخی دریافت کنند. سیفارت می‌گوید این تاخیرها مربوط به “تعطیلی دولت” ایالات متحده است که احتمالاً در اول اکتبر اتفاق می‌افتد. در پی چنین اتفاقی فعالیت تنظیم کننده‌های مالی کشور و سایر آژانس‌های فدرال مختل می‌شود.

دو کنگره، یعنی مجلس نمایندگان و مجلس سنا، در مورد لایحه‌های مختلف بودجه برای تأمین مالی عملیات دولت به توافق نرسیده‌اند. و این دو باید 12 لایحه بودجه سالانه جداگانه را تا 1 اکتبر تصویب کنند تا از تعطیلی دولت جلوگیری شود.

گفتنی است سومین تاریخ پاسخ‌دهی برای این هفت شرکت حدوداً اواسط ژانویه اعلام شده‌است و ممکن است این نیز به تعویق بیفتد. کمیسیون بورس آمریکا باید حداکثر تا اواسط مارس 2024 تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

پیش از این و در اواخر آگوست، اریک بالچوناس، تحلیلگر ETF بلومبرگ، تخمین زد که احتمال تایید ETF اسپات بیت کوین تا پایان سال 2023 به 75 درصد (از 65 درصد قبلی) افزایش یافته‌است.

منبع cointelegraph.com

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.