رونالدینیو هم به دنبال مسی، واترکوین (WaterCoin) را تبلیغ کرد

رونالدینیو هم به دنبال مسی، واترکوین (WaterCoin) را تبلیغ کرد

رونالدینیو گائوچو، ستاره فوتبال برزیلی، جدیدترین اسطوره‌ای است که به دنبال پست مشابهی از صفحه اینستاگرام لیونل مسی، میم کوین ساخته‌شده در شبکه سولانا به نام واترکوین (WaterCoin) را تبلیغ کرد.

روز گذشته رونالدینیو با انتشار یک استوری در اینستاگرام، توجه 76.6 میلیون فالوئر خود را به میم کوینی جلب کرد که لوگوی آن با نماد واتر (WATER) بر روی شانه‌اش قرار داشت. او در گوشه دیگر تصویر اکانت اینستاگرام واترکوین را تگ کرده‌بود.

داده‌های کوین‌گکو (CoinGecko) نشان می‌دهد واترکوین یک ساعت پس از تبلیغ رونالدینیو 38.8 درصد افزایش قیمت یافت و به 0.0012 دلار رسید. اما از آن زمان تا کنون به زیر 0.00083 دلار کاهش یافته‌است. این یعنی از بالاترین رکورد قیمتی‌اش در تاریخ 26 ژوئن، 71 درصد کاهش یافته‌است. باید اشاره داشت قیمت WATER در پی پست اینستاگرام مسی در 8 جولای، 158 درصد افزایش یافته‌بود.

طبق آنچه در وب‌سایت واترکوین آمده‌است، ظاهراً این پروژه بر افزایش آگاهی در مورد مسائل مرتبط با آب متمرکز است. حمایت از پروژه‌های پایداری که از جنگل زدایی جلوگیری می‌کنند و به توزیع آب آشامیدنی در آفریقا کمک می‌کنند، از جمله حوزه‌های است که این پروژه در آن‌ها فعالیت می‌کند.

در آخر باید گفت در حالی که ظاهراً بنیاد واتر تنها 5٪ از 88.88 میلیارد توکن WATER را توزیع کرده‌است، آجی کاشیاپ یوتیوبر هندی از جمله منتقدانی بود که این میم کوین را زیر سوال برد. او واترکوین را یک طرح پامپ اند دامپ احتمالی معرفی کرد. این نوع کلاهبرداری به روشی گفته‌می‌شود که توسعه‌دهندگان با استفاده از اطلاعات نادرست و گمراه‌کننده قیمت دارایی عرض‌هشده را به طور مصنوعی بالا می‌برند. سپس سازندگان دارایی خود را با قیمتی بالاتر به سرمایه ‌گذاران ناآگاه می‌فروشند و سود هنگفتی به دست می‌آورند.

منبع: cointelegraph

لینک مطلب:

کپی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب پر بازدید

.